Metoda na wnuczka wciąż działa – kolejni poszkodowani

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Metoda na wnuczka wciąż działa – kolejni poszkodowani Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Do przestępstwa doszło w powiecie piaseczyńskim. 89-letnia kobieta dała się nabrać oszustom. Kobieta wypłacił pieniądze w bankach w kilku miejscowościach. Między innymi w Sochaczewie. 


Seniorka odebrała kilka telefonów od oszustów podających się z osoby z rodziny bądź policjantów. Jako pierwszy zadzwonił mężczyzna, który twierdził, iż jest kuzynem kobiety i chciał aby pożyczyła mu kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kolejnym dzwoniącym była kobieta, która podała się za policjantkę rozpracowującą bandę oszustów a wypłacenie pieniędzy przez 89-latkę miało pomóc funkcjonariuszom złapać przestępców. Kobieta uwierzyła i korzystając z taksówki podstawionej i opłaconej przez oszustów pojechała do banku, gdzie wypłaciła pieniądze. Przekazała gotówkę w wytypowanym miejscu, mężczyźnie, który do niej podszedł. Kolejnym krokiem była wizyta w jednym z banków w Sochaczewie. Tu sytuacja jednak nieco zmieniła swój obrót. Kasjerka banku zorientowała się, że kobieta może być ofiara oszustów i wezwała policję. Funkcjonariusze z sochaczewskiej komendy próbowali przekonać kobietę, iż takie zdarzenie nie mogło mieć miejsca. 89-latka nie dała się przekonać i podjęła kilka tysięcy złotych z banku, twierdząc, iż są to pieniądze dla notariusza. 


Po powrocie do domu oszuści już nie odezwali się do starszej kobiety. Powiadomiła ona swoją kuzynkę o całej sytuacji. Ta z kolei sprawdziła w najbliższej komendzie czy taka akcja miała miejsce. Niestety potwierdziły się przypuszczenia, że 89-latka padła ofiarą oszustów. 


Całą sprawą zajmuje się obecnie KPP Piaseczno. Policjanci przestrzegają przez takimi sytuacjami. Należy pamiętać, iż funkcjonariusze nigdy nie proszą o pieniądze oraz nie angażują w swoje działania operacyjne. Przy kontakcie telefonicznym osób proszących o wypłatę pieniędzy należy natychmiast informować o tym najbliższą jednostkę policji.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

robroyrobroy
+1
po pierwsze primo,trzeba mieć pewność że babcia ma pieniądze-to może być przeciek z banku lub np. wnuczek-wnuczka wpadła w tarapaty i zagrała na miłości babci-dziadka,nikt nie zarząda pieniedzy od osoby ich nie mającej,jak kiedyś opisywali taki przypadek-oszusci stwierdzili-przecież masz Babciu schowane w pokoju na piętrze,wnuczków dokładnie sprawdzić (2019-02-23 09:31)
linulinu
+1
nie koniecznie, o mojej sąsiadce nic nie wiedzili, a juz była w banku po kase. Na szczeście pracownica banku zareagował poprawnie, powiadomiła córkę tej pani i sparwa się skończyła szczęsliwie. Dpdam że pani ma grubo po 70-tce. (2019-02-23 18:01)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy