,,Metropolis" relacja z Filmowego Jam Session

/ 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: ,,Metropolis" relacja z Filmowego Jam Session Film, fotografia sochaczew
+7

11 maja w Klubie Kontrast w SCK w Sochaczewie odbył się Filmowy Jam Session z muzyką na żywo, którą tym razem zapewniał Władysław Komendarek.


W sobotni wieczór w Klubie Kontrast został wyświetlony niemy film z 1927 r. „Metropolis” to monumentalne dzieło prezentuje dystopijną wizję miasta przyszłości, którego społeczeństwo jest podzielone na dwie kasty: wąską i uprzywilejowaną grupę intelektualistów (rozum, mózg) oraz robotników utrzymujących miasto przy życiu (ręce) mieszkających w podziemnych osiedlach. Należący do nadrzędnej klasy myślicieli Freder odwiedza podziemia, gdzie żyją ciężko pracujący robotnicy. Zakochuje się w jednej z nich, Marii... 


Muzykę na żywo zapewniał zgromadzonym gościom Władysław Komendarek. 

Władysław Komendarek urodzony w 1948 roku w Sochaczewie.  Polski muzyk i instrumentalista. Od 1984r. Komponuje muzykę elektroniczną. Jest artystą o zróżnicowanych zainteresowaniach, ale bez trudu można w jego twórczości wyróżnić trzy zasadnicze nurty: fascynację klasycznymi utworami muzyki poważnej (fortepianowej, organowej itd.), którą z powodzeniem „przekłada” na współczesne brzmienia syntezatorów; eksperymentalne realizacje elektroniczne, przynoszące mu uznanie dzięki oryginalnym pomysłom, muzycznej wyobraźni oraz – co nie jest bez znaczenia – bogatemu instrumentarium; oraz – zwłaszcza na początku swej działalności – tworzenie muzyki nieco łatwiejszej w odbiorze, czego przykładem np. płyta Dotyk chmur. 


M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy