Miał ich podwieźć, a oni ukradli mu samochód

Zdjęcia i foto: Miał ich podwieźć, a oni ukradli mu samochód Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież toyoty, trzeci nadal pozostaje na wolności. Każdemu z nich grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie listopada do Komendy Powiatowej Policji wpłynęło zgłoszenie o kradzieży samochodu wartego kilka tysięcy złotych. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 22-latek podwiózł firmowym autem trzech mężczyzn do Kozłowa Biskupiego. W pewnym momencie 37-letni sochaczewianin wykorzystał moment, że kierowca wysiadł na chwilę z samochodu, przesiadł się za kierownicę i odjechał.

Dwa dni później zatrzymano 33-letniego mieszkańca gminy Teresin, który poruszał się kradzionym pojazdem. Okazało się, że jeszcze w dniu kradzieży kupił auto od innego mężczyzny. Kierujący usłyszał zarzut paserstwa nieumyślnego.

Policjanci ustalili, że za kradzież auta odpowiada 37-letni mieszkaniec Sochaczewa i jego 26-letni kolega. Obydwaj usłyszeli zarzuty kradzieży toyoty, której dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Dodatkowo starszy z mężczyzn popełnił przestępstwo znajdując się w warunkach recydywy. Policjanci znają również tożsamość trzeciego z mężczyzn biorącego udział w kradzieży pojazdu. On również w najbliższym czasie usłyszy zarzut. Za popełnione przestępstwo każdemu z mężczyzn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Odzyskane auto zostało już przekazane właścicielowi.


(źródło KPP Sochaczew) 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy