Międzynarodowe Centrum Muzyki w Żelazowej Woli

Zdjęcia i foto: Międzynarodowe Centrum Muzyki w Żelazowej Woli  Inwestycje sochaczew

Już od 2019 roku rozpocznie się budowa Międzynarodowego Centrum Muzyki w Żelazowej Woli – projektu, którego autorem jest Studio Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. Zwycięzca został wybrany spośród 213 kandydatów z 18 krajów, a koszt tej inwestycji szacowany jest na 65 milionów złotych.


W budynku tej olbrzymiej inwestycji, jaką jest Międzynarodowe Centrum Muzyki mają mieścić się przede wszystkim sala koncertowa na 650 miejsc, a także sala kameralna i konferencyjna i dodatkowo studio nagrań z reżyserką, pomieszczenia przeznaczone do ćwiczeń, jak również garderoby, foyer, restauracja, biura, podziemny garaż i parking. Budowa MCM pozwoli również Narodowemu Instytutowi Fryderyka Chopina rozwinąć działalność artystyczną m.in. przeprowadzania tam festiwali i konkursów z wieloletnią tradycją.


Międzynarodowe Centrum Muzyki, aby w żaden sposób nie zaburzało harmonii parku i Domu Urodzenia Fryderyka Chopina, w sąsiedztwie których będzie się znajdować musi wizualnie nawiązywać i wpisywać się w tę koncepcję. Zatem, według autorów projektu ma to być Dom – Ogród, który będzie kontynuacją parku.


Ta inwestycja z pewnością wzbogaci ofertę kulturalną naszego regionu i przyciągnie wielu turystów, co może oznaczać również większe zainteresowanie nie tylko Żelazową Wolą a całym powiatem sochaczewskim. Budowa MCM ma potrwać do 2021 roku. 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy