Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków w Muzeum Kolei Wąskotorowej

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków w Muzeum Kolei Wąskotorowej Historia i tradycja sochaczew

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie włącza się w przypadające w najbliższy czwartek, 18 kwietnia br., obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. Święto, ustanowione w 1983 r. przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków, zostało wpisane przez UNESCO do rejestru ważnych imprez kulturalnych o znaczeniu światowym, a głównym celem polskiej celebracji wydarzenia jest prezentowanie bogatej spuścizny kulturowej kraju.

Zabytki mają szczególne znaczenie dla dziedzictwa kulturowego, w związku z tym w naszym wspólnym interesie powinna leżeć ich ochrona. Idea ta od początku przyświeca Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, którego głównym zadaniem jest gromadzenie i ochrona dóbr kulturalnego dziedzictwa ludzkości związanego z rozwojem transportu i techniki w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem transportu kolejowego, a ponadto m.in. upowszechnianie problematyki historii cywilizacji i myśli technicznej, edukowanie poprzez tworzenie możliwości bezpośredniego obcowania z obiektami techniki, kształtowanie wrażliwości poznawczej i estetycznej czy kształtowanie ładu przestrzennego i współdziałanie w procesach rewitalizacji społecznej. Powodem naszej dumy jest fakt, że w Sochaczewie zgromadzono największą liczbę jednostek zabytkowego taboru wąskotorowego w Polsce, a według niektórych nawet w Europie, dlatego też chętnie bierzemy udział w tego typu imprezach.

W ramach opisywanego wydarzenia będzie obowiązywać bezpłatny wstęp do muzeum, a ponadto w godzinach otwarcia placówki oferujemy bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem dla grup zorganizowanych do 25 osób oraz możliwość wzięcia udziału w muzealnej grze terenowej z upominkiem.

Rezerwacje usługi przewodnickiej prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 46 862 59 75 lub drogą mailową na adres centrum@stacjamuzeum.pl.

Zapraszamy!

Fot. Małgorzata Kazur

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy