Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Muzeum Kolei Wąskotorowej – podsumowanie

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Muzeum Kolei Wąskotorowej – podsumowanie Imprezy cykliczne sochaczew
+5

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, już po raz piąty, włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Święto, które ustanowiono w 1992 r. na sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, ma na celu przybliżanie problemów niepełnosprawnych, integrowanie ich z otoczeniem i wyrównywanie szans normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Nasza placówka, w myśl powyższej idei, wielokrotnie gości w swoich progach osoby niepełnosprawne. Z okazji przypadającego w ostatni wtorek, 3 grudnia br., Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, dla wszystkich osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów przygotowana została specjalna oferta. W ramach wydarzenia "Wąskotorówką bez barier 2019", dla wyżej wymienionych, obowiązywał bezpłatny wstęp do muzeum, zaś grupy zorganizowane, miały możliwość skorzystania z bezpłatnego zwiedzania muzeum z przewodnikiem. Cieszymy się, że z naszej propozycji skorzystało wiele osób, a w tym dwie grupy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochaczewie oraz grupa z Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do nas w przyszłości!

Monika Szymańska


Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

fot. M. Szymańska

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy