Miejski monitoring – jakie wykroczenia zdarzają się najczęściej

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Miejski monitoring – jakie wykroczenia zdarzają się najczęściej Czarna kronika sochaczew

Miejski monitoring to system, który ma przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Na mieście jest kilkanaście miejsc w których zamontowane są kamery, a urząd przygotowuje się do rozbudowy systemu.


Pracownicy miejskiego monitoringu opracowują co roku raporty, które są podsumowaniem zdarzeń na obszarze miasta. Rejestrowane zgłoszenia to nie tylko te zdarzenia, które obserwują miejskie kamery, ale również te, które zgłaszają mieszkańcy miasta. Pracownicy miejskiego monitoringu w pierwszej połowie bieżącego roku zaobserwowali 119 wykroczeń, które przekazano funkcjonariuszom policji. 


System monitoringu działa przez siedem dni w cyklu całodobowym, również w święta i dni wolne. Jest to nie tylko obserwacja miasta za pomocą rozmieszczonych w różnych punktach kamer, ale również zgłoszenia mieszkańców przyjmowane pod numerem  46 862 36 82. Sochaczewianie od początku 2019 roku zgłaszali drogą telefoniczną interwencje 77 razy. Do zadań monitoringu należy także udostępnianie nagrań na wniosek Komendy Powiatowej Policji. Od początku 2019 pracownicy przekazali funkcjonariuszom policji 35 nagrań.   


Jakie wykroczenia rejestrują miejskie kamery?

Monitoring zarejestrował najwięcej niewłaściwych zachowań na terenie ruin zamkowych, bo 43 przypadki. Incydenty te, to głównie „przebywanie na podzamczu poza godzinami zwiedzania”- było ich 33, ale to wykroczeń zaliczyć także trzeba niszczenie mienia – 24 razy. Sochaczewianie nie stronią także od spożywania alkoholu w miejscach publicznych, a kamery miejskie zanotowały 16 takich przypadków.    


Mieszkańcy miasta korzystając z możliwości telefonicznych interwencji zgłaszają takie sprawy jak uszkodzenie ulicznego oświetlenia czy też złego stanu nawierzchni drogowych. 


Pierwsza polowa 2019 to 119 nagranych sytuacji w których mieszkańcy dopuszczali się czynów niezgodnych z prawem, w 2018 było to 120, a w analogicznym terminie 2017 zdarzeń było 140. 


Źródło UM Sochaczew. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

robroyrobroy
0
ile zdarzeń drogowych, kraks- zapisał monitoring w chwilach kiedy nie śledził popijajacych piwo czy cos jeszcze w "miejscach publicznych"? (2019-08-23 09:08)
maqrtamaqrta
0
I tu trafiłeś w sedno. Uszkodzony samochód w centrum miasta, zgłoszenie na policję, umorzenie, kamera zwrócona akurat w drugą stronę. Czyli tam gdzie często młodzież piwko popija. (2019-08-23 12:55)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy