Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie na Mazowieckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej

/ 15 zdjęć
Zdjęcia i foto: Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie na Mazowieckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Rekreacja sochaczew
+10

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie na Mazowieckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej
Nasi mieszkańcy 8 września udali się do Sochaczewskiego centrum kultury na XVI Mazowiecki Przegląd Twórczości artystycznej środowiskowych domów samopomocy. W tym roku impreza organizowana była pod hasłem ,, Muzyka łagodzi obyczaje”.

Takie spotkania mają na celu integracje osób z środowiskowych domów samopomocy z lokalną społecznością. Na takich spotkaniach rodzą się nowe znajomości , które przeradzają się w piękne przyjaźnie na cale życie. Ta cenna inicjatywa pozwala przełamywać bariery i stereotypy, które znikają szybciej niż się pojawily.

Przegląd uroczyście punkt 10 zainaugurował burmistrz Sochaczewa. Artyści zaprezentowali małe widowiska teatralne np ,,Skrzypek na dachu”, występy kabaretowe, pojawił się nawet zespół rockowy. Podziwialiśmy tez wystawę prac uczestników śds, wykonanych w ramach terapii zajęciowej. Każdy znalazł cos dla siebie. Między występami publiczność rozgrzewał wodzirej, który porwał do tańca nawet największych ponuraków. Mini-konkursy organizowane między występami podgrzewały zdrową rywalizację.

Niestety nie zostaliśmy na ogłoszenie wyników, ale wszystkim wygranym i ,,przegranym” gorąco gratulujemy pięknych występów.

Mieszkańcy do domu wrócili w wyśmienitych humorach, z masą pozytywnej energii i ogromem nowych pomysłów. Zainspirowani występami wspaniałych artystów solennie obiecujemy, że za rok zaprezentujemy się sami. Dziękujemy za odwagę wykonawców i poruszenie naszych serc, za dzień pełen wrażeń po którym wracamy trochę inni…lepsi

Do zobaczenia za rok!KZ

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy