Mieszkańcy DPS Młodzieszyn ofiarują serce potrzebującym i schorowanym

/ 41 zdjęć
Zdjęcia i foto: Mieszkańcy DPS Młodzieszyn ofiarują serce potrzebującym i schorowanym Koncerty i muzyka sochaczew
+36

Mieszkańcy DPS Młodzieszyn ofiarują swoje serce potrzebującym i schorowanym
8 Maja Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej wzięli udział w Motosercu 2016 roku, w wydarzeniu które miało na celu wsparcie ciężko chorego Michałka Flakowskiego i Rafała Kunickiego.

Nasi mieszkańcy, na codzień borykajacy się z chorobą, wiedzą co znaczy ją przeżywać i zmagać się z nią, dlatego doskonale rozumieją szczytny cel tego wydarzenia. Jesteśmy otwarci na pomoc niesioną osobom potrzebującym dlatego chętnie włączamy się we wszelkie akcje charytatywne.

Pełni serca i współczucia dla innych swoją pracą i obecnością dają wyraz solidarności z innymi ludźmi.

Co roku bierzemy udział w zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie przekazujemy swoje fanty na licytacje. Od dwóch lat prowadzimy akcję zbierania nakrętek na rzecz Zuzi Góralczyk,aby mogła być poddawana intensywnej rehabilitacji. W momencie kiedy usłyszeliśmy o kolejnej akcji pomocy innym osobom, z wielką chęciom i zaangażowaniem podjęliśmy się przygotowania w ramach terapii zajęciowej prac na tę okazję. Włożyliśmy w nie mnóstwo serca i zapału.

Mogliśmy je zaprezentować na naszym stoisku, które znajdowało się wraz z innymi licznymi stoiskami na terenie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Prace wykonane przez mieszkańców cieszyły się dużym uznaniem i zainteresowaniem, chętnie były pozyskiwane przez odwiedzających, którzy hojnie zasilili "puszki". Część prac brała udział w licznych licytacjach.

Na odwiedzających Motoserce czekało dużo atrakcji. Swoją obecnością wsparł akcję również Michał Milowicz, znany aktor, który wspiera ideę transplantologii.

Można było również uczestniczyć w pokazach tańca towarzyskiego, szczudlarzy, ratownictwa medycznego, zespołów dziecięcych i młodzieżowych, sztuk walk, prezentacjach motocykli i samochodów zabytkowych oraz wielu innych.

Dochód został całkowicie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

Jesteśmy bardzo zadowoleni,iż mogliśmy pomóc i chociaż w pewnej mierze przyczynić się do dzieła wsparcia potrzebującym. Bo przecież:

"Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi" Jan Paweł II.

Wioletta Ziernik i Marcin Hugo-Bader

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy