Mieszkańcy na spotkaniu w ramach programu "Czyste Powietrze"

Zdjęcia i foto: Mieszkańcy na spotkaniu w ramach programu "Czyste Powietrze" Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

W kramnicach miejskich odbyło się spotkanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy Sochaczewa słuchali o możliwościach jakie daje udział w tym projekcie. Głównym zagadnieniem programu jest wymiana pieców oraz starego ogrzewania.


Spotkanie rozpoczęła ekspert NFOŚiGW Magdalena Domżał. W trzech częściach swojej prezentacji omówiła kilka zasadniczych zagadnień związanych z programem Czyste Powietrze, z czego najważniejsze to na co można uzyskać dofinansowanie oraz jak wypełnić wniosek. Program jest rządowym wsparciem ekologii w Polsce. 


O tym czego dotyczy dokładnie rządowy projekt pisaliśmy w artykule https://e-sochaczew.pl/n/przyjdz-na-spotkanie/58907. 


Gdzie uzyskać dodatkowe informacje o programie Czyste Powietrze?
Na spotkaniu mieszkańcy dowiedzieli się o możliwości uzyskania porad w sprawie dofinansowań w punktach w ratuszu miejskim oraz starostwie powiatowym, które będą działać już od 15 października. 


Jak można uzyskać pieniądze na wymianę starego ogrzewania?
Wszelkie informacje znajdują się na stronie NFOŚiGW. Tam pobiera się wniosek, który można wypełnić online. Przy pozytywnie wypełnionym dokumencie, program zaakceptuje zapisane pola i wyliczy kwotę jaka przysługuje w ramach dotacji. Dokumenty można składać także w formie papierowej. Drogi do wypłaty środków są dwie. Można albo koszty pokrywać z własnych środków bądź też znaleźć wykonawcę, który przy wykonywanych pracach poczeka 30 dni. Tyle właśnie będzie trwał zwrot kosztów w ramach udzielonej dotacji dla wnioskodawcy. 


Wszelkie wątpliwości będzie można wyjaśniać w punktach informacyjnych. Dopłaty przysługują dla właścicieli oraz współwłaścicieli nieruchomości. Przy podpisaniu umowy dofinansowania w ciągu dwóch lat trzeba zakończyć inwestycję.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy