Zaloguj się do konta

Mieszkaniec gminy Młodzieszyn zatrzymany: posiadał znaczną ilość środków odurzających

Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie
2020-05-22
Narkotyki, alkohol

Młody mieszkaniec gminy Młodzieszyn odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz udzielanie ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności. Jego kolega, który krótko przed zatrzymaniem kupił marihuanę i ukrył ją w bieliźnie, usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

Kilka dni temu policjanci z sochaczewskiej komendy zauważyli przy stadionie w Młodzieszynie zaparkowane Audi i trzech młodych mężczyzn stojących przy samochodzie. Wysiadając z radiowozu zauważyli, że jeden z nich wyrzucił pudełko. Funkcjonariusze znaleźli w opakowaniu po papierosach marihuanę, a także fifkę z  suszem. Trzej 20 – latkowie zostali zatrzymani i doprowadzeni do sochaczewskiej komendy.

Z ustaleń wynika, że krótko przed przyjazdem policjantów, mieszkaniec gminy Młodzieszyn udzielił kolegom marihuany, który wspólnie palili, a także sprzedał porcję suszu mieszkańcowi gminy Sochaczew. Młodzieniec ukrył ją w bieliźnie. 

Podczas przeszukania domu 20 – latka z gminy Młodzieszyn, kryminalni znaleźli szklaną tubę z suszem, wagę elektroniczną i biały zbity proszek. Po zważeniu i wstępnym badaniu ustalono, że zabezpieczone substancje to około 8 gramów marihuany i prawie 30 gramów amfetaminy.  

Mieszkaniec Sochaczewa po przesłuchaniu został zwolniony, natomiast jego dwaj koledzy trafili do policyjnego aresztu. 

Mieszkaniec gminy Młodzieszyn usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, które jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności, a także udzielania marihuany oraz udzielania jej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Jego rówieśnik z gminy Sochaczew odpowie za posiadanie środków odurzających. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. 


mł. asp. A. Dzik

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc