Mikołajki z wąskotorówką 2019 – zapraszamy!

Zdjęcia i foto: Mikołajki z wąskotorówką 2019 – zapraszamy! Rekreacja sochaczew

Miło nam poinformować, że już w najbliższą niedzielę, 8 grudnia br., do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie przybędzie wyjątkowy gość. W nasze muzealne progi ponownie zawita Święty Mikołaj. Na to niezapomniane spotkanie serdecznie zapraszamy najmłodszych miłośników kolejnictwa i tych nieco starszych również.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00, kiedy to na specjalny przejazd, na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy, wyruszy pociąg Retro. Podczas wycieczki będzie szansa, aby osobiście spotkać się ze Świętym Mikołajem, który dla każdego małego pasażera przygotuje wyjątkowy upominek. O godzinie 15:00 powrócimy do muzeum, gdzie do godziny 17:00 będą czekały na wszystkich dodatkowe atrakcje. W tym czasie zapraszamy wszystkich na Kolejowe Kino Malucha. Równolegle będą także odbywały się Mikołajkowe Warsztaty Muzealne, w trakcie których będzie można własnoręcznie wykonać m.in. świąteczne karty.

Bilety na kurs naszym zabytkowym pociągiem zamawiać można, dzwoniąc w godzinach pracy muzeum pod numer telefonu 46-862-59-75 lub pisząc e-mail na adres rezerwacja@stacjamuzeum.pl (ceny biletów poniżej). W przypadku nieodebrania wcześniej zamówionych biletów do niedzieli, 8 grudnia, do godz. 12:00 rezerwacja przepada. Bilety można również nabyć osobiście w muzealnej kasie przy ul. Licealnej 18 w Sochaczewie od wtorku do piątku w godzinach 9:00–16:30 lub w dniu wydarzenia. Oprócz opłaty za przejażdżkę pociągiem Retro, tego dnia wstęp do muzeum oraz udział we wszystkich innych atrakcjach będą bezpłatne.

Ceny biletów na pociąg Retro:
•    dzieci do 7 roku życia – bilet bezpłatny;
•    dzieci powyżej 7 lat, młodzież szkolna i dorośli – 9 zł.

Mikołajki z wąskotorówką 2019 – PROGRAM:
14:00–15:00 – przejazd pociągu Retro ze Świętym Mikołajem na odcinku Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy;
15:00–17:00 (Centrum Edukacyjno-Turystyczne):
•    Kolejowe Kino Malucha w sali konferencyjnej;
•    Mikołajkowe Warsztaty Muzealne dla najmłodszych.

Jak co roku liczba miejscówek w muzealnym pociągu jest ograniczona.

Patronat medialny: e-Sochaczew.pl, Radio Sochaczew, tusochaczew.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Fot. Marta Przygoda

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy