Mikołajki z wąskotorówką 2019 - podsumowanie

/ 16 zdjęć
Zdjęcia i foto: Mikołajki z wąskotorówką 2019 - podsumowanie Spotkania, jubileusze sochaczew
+11

W ubiegłą niedzielę, 8 grudnia, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie odwiedził wyjątkowy gość. Na spotkanie z nim przybyło wiele osób, lecz tymi, którzy wyczekiwali go najbardziej, byli najmłodsi. Wizyta Świętego Mikołaja, bo o nim mowa, stała się już tradycją w naszym muzeum, a przygotowywane w związku z nią wydarzenie, za każdym razem cieszy się coraz większą popularnością i frekwencją.

Piątą już edycję „Mikołajek z wąskotorówką” rozpoczęliśmy o godz. 14:00, kiedy to w trasę, na odcinku Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy, wyruszył specjalny, mikołajkowy pociąg Retro. W składzie pociągu, liczącym sześć wagonów, wszystkie miejsca były zajęte, a podróżni z niecierpliwością wyglądali na najważniejszego tego dnia pasażera. Święty Mikołaj, entuzjastycznie witany w każdym wagonie, każdego małego wycieczkowicza obdarował słodkościami i specjalnie przygotowanymi na ten dzień upominkami.

Wyjątkowa wycieczka ze Świętym Mikołajem nie była zakończeniem imprezy, bowiem zaraz po powrocie do muzeum, na dzieci czekały kolejne atrakcje. W budynku Centrum Edukacyjno – Turystycznego dla całych rodzin dostępne było Kolejowe Kino Malucha z bajkami w świąteczno – kolejowym klimacie oraz gorącą kawą i herbatą. Jednocześnie, w sali obok, odbywały się „Mikołajkowe Warsztaty Muzealne”, w trakcie których dzieci mogły stworzyć swoje autorskie świąteczne karty, ozdoby choinkowe lub skleić model lokomotywy, która tego dnia prowadziła mikołajkowy pociąg. Wydarzenie zakończyło się o godzinie 17:00.

Cieszy nas fakt, że w tegorocznej edycji „Mikołajek z wąskotorówką” uczestniczyło tak wielu sochaczewian, a także gości spoza powiatu sochaczewskiego. Tego dnia muzeum odwiedziło 402 osoby, z czego 238 wybrało się pociągiem w podróż ze Świętym Mikołajem. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, a na kolejne „Mikołajki z wąskotorówką” zapraszamy już za rok!

Monika Szymańska


Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. M. Przygoda, Ł. Popowski

Więcej zdjęć w naszej galerii!


Więcej:
Pierwsze "Mikołajki z wąskotorówką"
Drugie "Mikołajki z wąskotorówką"
Trzecie "Mikołajki z wąskotorówką"
Czwarte „Mikołajki z wąskotorówką”


 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy