"Mikołajki z wąskotorówką" po raz czwarty – zapraszamy!

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: "Mikołajki z wąskotorówką" po raz czwarty – zapraszamy! Imprezy cykliczne sochaczew

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza w sobotę, 8 grudnia 2018 r., na czwartą edycję Mikołajek z wąskotorówką. Spotkanie najmłodszych miłośników kolejnictwa ze Świętym Mikołajem stało się w naszej placówce już swego rodzaju tradycją, a także miłym akcentem, nawiązującym do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy zatem całe rodziny do spędzenia tego dnia razem z nami!

Impreza rozpocznie się o godzinie 13:30 od zwiedzania muzealnego skansenu z przewodnikiem. O 14:30 pociąg Retro wyruszy na specjalny przejazd na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Podczas wycieczki będzie szansa, aby osobiście spotkać się ze Świętym Mikołajem, który dla każdego małego pasażera przygotuje wyjątkowy upominek. O godzinie 15:30 powrócimy do muzeum, gdzie do 17:00 będą czekały na wszystkich dodatkowe atrakcje, a wśród nich ognisko w skansenie (prowiant we własnym zakresie), Kolejowe Kino Malucha, a także świąteczne warsztaty plastyczne, w trakcie których zaprosimy całe rodziny do tworzenia mikołajkowych kart oraz choinkowych ozdób. Szczegóły imprezy przedstawiamy poniżej w PROGRAMIE.

Bilety na kurs naszym zabytkowym pociągiem zamawiać można, dzwoniąc w godzinach pracy muzeum pod numer telefonu (46) 862-59-75 lub pisząc e-mail na adres rezerwacja@stacjamuzeum.pl (ceny biletów poniżej). W przypadku nieodebrania wcześniej zamówionych biletów rezerwacja przepada. Bilety można również nabyć osobiście w muzealnej kasie przy ul. Licealnej 18 w Sochaczewie od wtorku do piątku w godzinach 9:00–16:30 lub w dniu wydarzenia. Oprócz opłaty za przejażdżkę pociągiem Retro, tego dnia wstęp do muzeum oraz udział we wszystkich innych atrakcjach będą bezpłatne.

Ceny biletów na pociąg Retro:
•    dzieci do 7 roku życia – bilet bezpłatny
•    dzieci powyżej 7 lat, młodzież szkolna i dorośli – 9 zł


Mikołajki z wąskotorówką
– PROGRAM:


13:30–14:30 (muzealny skansen) – zwiedzanie muzealnego skansenu z przewodnikiem
14:30–15:30 (muzealny skansen) – przejazd pociągu Retro ze Świętym Mikołajem na odcinku Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy
15:30–17:00 (muzealny skansen i Centrum Edukacyjno-Turystyczne):
•    ognisko w skansenie (prowiant we własnym zakresie),
•    Kolejowe Kino Malucha w sali konferencyjnej,
•  świąteczne warsztaty dla najmłodszych w sali dydaktycznej: mikołajkowe kolorowanki, wykonywanie kart oraz ozdób okolicznościowych.

Jak co roku liczba miejscówek w muzealnym pociągu jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Fot. Marta Przygoda-Stelmach

Więcej:
Pierwsze "Mikołajki z wąskotorówką"
Drugie "Mikołajki z wąskotorówką"
Trzecie "Mikołajki z wąskotorówką"

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (2 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy