Mikołajkowy turniej "1 z 10" w Szkole Podstawowej w Śladowie

/ 5 zdjęć

W Mikołajki 6 grudnia w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Śladowie, z którą współpracuje nasze Stowarzyszenie, zorganizowano pierwszy Mikołajkowy Turniej Wiedzowy „1 z 10”, adresowany dla klas IV-VI. W zmaganiach turniejowych rywalizowało ze sobą 12 uczniów: Mateusz Dudziński i  Krystian Kamiński z klasy IV oraz Tomasz Gronowski, Przemysław Kopka, Lena Kowalczys, Patrycja Oziemblewska i Michał Serwiński z klasy V. Klasę VI reprezentowali: Daniel Błaszczyk, Karol Jackowski, Weronika Kusiak, Marcel Morawski i Daria Stanczewska. W rolę prowadzącego wcielił się Pan Zdzisław Dostaw, dwukrotny zwycięzca telewizyjnego turnieju TVP 2 „1 z 10”, a prywatnie dziadek jednego z uczniów. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: dyrektor szkoły Zbigniew Tempczyk, koordynator konkursu Beata Krupiniewicz, współorganizatorzy Aneta Kaczor i Piotr Wiśniewski oraz gość specjalny Pani Teresa Dostaw.

Turniej składał się z trzech rund, w czasie których zadawano pytania z różnych dziedzin: wiedza ogólna, historia, matematyka, język polski, przyroda, języki obce i informatyka. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i determinacją, w wyniku czego cała dwunastka przeszła do drugiego etapu. Strategie i taktyki obrane przez graczy i trudne pytania finałowe pozwoliły wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Daria Stanczewska, drugie Przemysław Kopka, a trzecie Marcel Morawski. Tuż za podium znalazł się jeden z najmłodszych uczestników Krystian Kamiński. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez prywatnych sponsorów. Szczególne podziękowania należą się firmie Hochtief Polska S.A i Wydawnictwu Drugi Tom. W czasie turnieju nie zabrakło publiczności zagrzewającej do walki swoich faworytów. Klasowi koledzy nagradzali reprezentantów gromkimi brawami i nie milknącym aplauzem. Turniej przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów, wzbudzając zachwyt zarówno wśród uczniów, nauczycieli, jak i zaproszonych gości. Szkoła Podstawowa w Śladowie może śmiało poszczycić się wszechstronną wiedzą swoich uczniów.

Serdecznie gratulujemy Beacie Krupiniewicz z naszego Stowarzyszenia pomysłu i realizacji, a wszystkim laureatom zwycięstwa.

Foto: Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Śladowie

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy