MILCZENIE

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto:   MILCZENIE Film, fotografia sochaczew
+6

21 września, w sobotę Sochaczewski Klub Filmowy zaprezentuje Państwu film w reżyserii wybitnego amerykańskiego reżysera Martina Scorsese pt.: MILCZENIE z 2016 roku.


Japonia XVII wiek, trwa bezwzględna wojna szogunatu z chrześcijaństwem. Dwaj młodzi portugalscy misjonarze (Andrew Davis i Adam Driver) potajemnie przedostają się do Japonii, gdzie za wszelką cenę usiłują odszukać zaginionego jezuitę ks. Ferreirę (Liam Neeson).Dokonał on apostazji i porzucił misję nadaną mu przez Chrystusa. Misjonarze chcą zrozumieć przyczynę decyzji swego duchowego mistrza, który nie tylko wyrzekł się chrześcijaństwa, lecz został buddyjskim mnichem...


Martin Scorsese wraca do chrześcijańskiej tematyki, która przez dużą część kariery przenikała jego kontrowersyjne kino. "Milczenie" to kwintesencja duchowych poszukiwań jednego z najwybitniejszych żyjących twórców. To piękna opowieść o męczeństwie i istocie wiary. Nie pozbawiona zwątpienia, pesymizmu i odkupienia który towarzyszy Scorsese od zawsze.


Autor stawia mnóstwo pytań i pozostawia mało odpowiedzi, a w efekcie końcowym jesteśmy pozostawieni  z wszechobecną ciszą.Dojrzały i nieoczywisty film. Świetnie zagrany i zrealizowany.


Film trwa 150 min.Wstęp wolny.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy