Minął pracowity rok dla strażaków - podsumowanie zdarzeń

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Minął pracowity rok dla strażaków - podsumowanie zdarzeń Pożary, straż pożarna sochaczew

Miniony rok był bardzo pracowity dla strażaków, co potwierdza liczba odnotowanych interwencji. Niekorzystne warunki atmosferyczne były przyczyną podtopień wielu posesji, powalonych drzew, pozrywanych linii energetycznych, uszkodzonych dachów. Cały czas niepokoi też Ilość wód, które od kilku miesięcy powiększają swój obszar zajęcia. Wielu rolników nie mogło wjechać maszynami na własne pola, a tym samym mieli oni problemy ze zbiorem plonów. Poznajmy niektóre zdarzenia z udziałem strażaków, które miały miejsce na terenie gminy w roku 2017.

22.11.2017 -  wypadek na ul. Handlowej. Kierowca samochodu dostawczego uderzył w naczepę pozostawioną na jezdni. Kierujący pojazdem opuścił pojazd o własnych siłach i szczęśliwie nie doznał żadnych obrażeń.

31.10.2017 - zdarzenie drogowe z udziałem trzech pojazdów na ul. Płockiej. Poszkodowani opuścili pojazdy o własnych siłach, jeden z kierowców został przewieziony do szpitala.

16.10.2017 - wypadek drogowy w Krzyżyku Iłowskim. Ciągnik siodłowy wjechał w tył traktora z przyczepką. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało kierowcę ciągnika rolniczego do szpitala. Drugiemu kierowcy nic się nie stało.

24.09.2017 – pożar domu letniskowego w Oborach, z którym walczyło kilka zastępów OSP. Akcja trwała ponad 6 godzin, niestety budynek spłonął niemal doszczętnie.

23.09.2017 – pożar budynku inwentarskiego w Nartach. Spłonęło niemal 12 tys. kurcząt wraz z budynkiem. Akcja gaśnicza wraz z ewakuacją pozostałych zwierząt trwała ok. 4 godziny.

07.09.2017 – zaginięcie mężczyzny w podeszłym wieku na terenie Ład. Zaginionego udało się odnaleźć po 1,5 h poszukiwań. Nie doznał on żadnych obrażeń.

01.09.2017 – wypadek drogowy w Giżyczkach. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem wskutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na jezdni. Dwie poszkodowane osoby trafiły do szpitala.

10.08.2017 – usuwanie skutków nawałnicy: pozrywane dachy, powalone na ulice drzewa, uszkodzone budynki gospodarcze.

17.07.2017 – wypompowywanie wody z piwnicy budynku mieszkalnego oraz garażu spowodowane intensywnymi opadami deszczu.

23.06.2017 – wybuch butli z gazem w Przejmie. Pożar objął budynek gospodarczy, który wewnątrz uległ całkowitemu zniszczeniu. Poszkodowany mężczyzna niestety zmarł.

15.05.2017 - pożar budynku mieszkalnego w Budach Iłowskich. Pożarem objęty był strop oraz dach. Gaszenie trwało kilka godzin.

17.05.2017 – wypadek motocyklisty w Karłowie wynikający z niedostosowania prędkości. Kierowca doznał ciężkich obrażeń, motocykl spłonął na miejscu.

12.04.2017 – pożar przechowalni owoców w Brzozowie Starym. Ogniem został zajęty sprzęt rolniczo – sadowniczy.  Właściciel posesji chcąc ratować sprzęt doznał podtrucia. Pożar został ugaszony, a pomieszczenie oddymione.

18.03.2017 – Tego dnia wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących powalonych na drogę drzew uniemożliwiających przejazd. Strażacy przy pomocy pił spalinowych usunęli drzewa.

3.03.2017 – usuwanie skutków nawałnicy w Dobkach: przewalone drzewa i pozrywane linie energetyczne w miejscowości

23.02.2017 – zdarzenie drogowe w Brzozowie Nowym. Samochód osobowy marki BMW z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi do przydrożnego rowu i przewrócił się na bok. Autem podróżowały dwie osoby, które wyszły z niego o własnych siłach.

8.02.2017 – wypompowanie wody z posesji w miejscowości Brzozów. Woda spływająca z pól na skutek nagłej odwilży spłynęła na pobliskie podwórko i zalała piwnicę budynku mieszkalnego.

03.01.2017 – zdarzenie z psem uwięzionym w wykopie fundamentowym na terenie Brzozowa. Zwierzę o własnych siłach nie było w stanie się wydostać. Strażacy wydobyli je  przy pomocy chwytaka.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

kacperskyykacperskyy
0

przede wszystkim szacun za wasza prace i to ponizsze tyczy sie tylko osob ktore siedza gdzies tam wysoko i planuja tylko.

mam pytanie: 22 listopada - ile jednostek strazy pozarnej zostalo wyslane do tego zdarzenia? to samo z dniem 15 maj, 1 wrzesnia.

zauwazam tendencje ze na miejscu wypadku jest kilkakrotnie wiecej jednostek strazy pozarnej niz samych poszkodowanych a pamietajmy ze 1 jednostka to czesto 4-5 strazakow czyli do wypadku w ktorym bierze udzial jedna osoba czesto przyjezdza 20 strazakow. 

jestem laikiem, wiec pytam sie po co? co w przypadku drugiego zdarzenia gdzie bedzie potrzebna pomoc? strazacy zostana rozdysponowani z tego zdarzenia? jak tak to widocznie tam nie byli potrzebni wiec po co ich wysylac? kto twozy te procedury i na jakiej podstawie wywnioskowal ze do wypadku w ktorym uczesnitczy 1 osoba i 1 samochod ma byc wyslane 20 strazakow?

uprzedzam od razu gosci ktorzy beda pisali chyba lepiej ze przyjezdza 2o niz zaden - nie piszcie tego bo to tak samo glupie  jak chyba lepiej ze mamy 20 prezydentów niz zadnego.

(2018-01-30 13:16)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy