Miodowe Targi

/ 27 zdjęć
Zdjęcia i foto: Miodowe Targi Imprezy cykliczne sochaczew
+22

Słoneczna pogoda sprawiała mieszkańcom powiatu sochaczewskiego w niedzielę 22 kwietnia wiele radości. Szczególne powody do zadowolenia mają zarówno odwiedzający, wystawcy jak i organizatorzy 14. Mazowieckich Targów Rolnych i Przedsiębiorczości. Od samego rana do późnych godzin popołudniowych tereny wystawiennicze przy Głowackiego odwiedziło ok. 10.000 osób, które zobaczyło ponad sto wystaw i było świadkami pokazów kulinarnych, konkursów i koncertów.
Mazowieckie Targi Rolne otworzyli Wicewojewoda Mazowiecki Cezary Pomarański i radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Jerzy Krupa wspólnie z gospodarzami imprezy Starostą Sochaczewskim Tadeuszem Korysiem i kierownikiem Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bielicach Andrzejem Brzozowskim. Jak okazało się Panowie mieli „dobrą rękę”, a życzenia udanych Targów po stokroć spełniły się.
Występy sceniczne rozpoczął Zbyszek Kmieć muzycznym pokazem kulinarnym. W asyście klawiszowca i przy dużej pomocy Zbyszka Kalińskiego, na grillu zostały wyczarowane istne przysmaki kulinarne: sery, karkówka, kurczak, a wszystko to zatopione w oryginalnych marynatach, przyprawione kwieciem polnym. Kto miał szczęście zdegustować potraw na pewno był zachwycony. Pokaz kulinarny przeplatany był konkursami przygotowanymi przez organizatorów i patronów medialnych. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego siłami swoich pięknych pracownic przeprowadził finał konkursu wiedzy rolniczej dla młodzieży, natomiast Express Sochaczewski w quiz’ie obdarował publiczność wspaniałymi nagrodami. Cały czas w namiocie MODR trwał konkurs rysunkowy dla najmłodszej części publiczności. Program estradowy zamknął wyśmienity zespół muzyczny Fest, a Jarosław Chmielecki wspólnie z wokalistką Joasią wprowadzili publiczność targową w niesamowity nastrój.
Na wystawach, jak już od lat, przeważały krzewy, kwiaty, sadzonki i nasiona, sprzęt ogrodniczy, kosiarki, oprsykiwacze, nawozy, meble ogrodowe. Ogrodnicza część wystaw przeważa już nad rolniczą. Jednakże mogliśmy podziwiać także wspaniałe maszyny rolnicze z firmy Rolmech z Płońska (Puchar Mazowieckiej Izby Rolniczej). Nie zabrakło na Targach żywności ekologicznej, tradycyjnych dań, a nad wszystkim królowały miody. W tym roku było bardzo słodko. Zatem nic dziwnego, że Hitem Targów okazała się firma Gajm z Puszczy Mariańskiej, która wyrabia przepyszne miody. Puchar Starosty Sochaczewskiego wręczył firmie członek Zarządu Powiatu Ryszard Ambroziak.
Główna aleja targowa należała do instytucji, w których można było uzyskać informacje na temat rolnictwa, ale nie tylko. Swoje stosika mieli Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Mazowiecka Izba Rolnicza, Wojewódzki Urząd Pracy, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Nie zabrakło laureatów „Sochaczewskiego Dukata”, zwłaszcza Piekarni Gzik - Janiak, która objęła mecenatem pokaz sztuki kulinarnej.
Kolejna edycja Mazowieckich Targów Rolnych w Sochaczewie należy do udanych. Impreza na trwałe wpisała się w krajobraz miasta. Liczba odwiedzających i wystawców potwierdza potrzebę kontynuowania sochaczewskich tradycji targowych.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy