Miska dla pieska, a nie dla dziecka

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Miska dla pieska, a nie dla dziecka Rekreacja sochaczew

W ostatnim czasie na Placu Kościuszki pojawił się nowy, bardzo przydatny element, a mianowicie miska dla psa. Realizatorem oraz pomysłodawcą tej inicjatywy jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sochaczewie. 


Pomysł ZwiK-u z powodzeniem zastosowany jest już od dłuższego czasu także w kilku innych miastach w Polsce. Przechadzając się w okolicach Placu Kościuszki od teraz mamy możliwość zaspokojenia nie tylko własnego pragnienia, ale również napojenia swojego czworonoga. Poidło ustawione jest tuż przy pompie i to właściciel decyduje jaką ilością świeżej wody poczęstuje swojego psa.

Niestety miska, zamiast służyć zwierzętom zaczęła służyć dzieciom, które ochoczo pompują w nią wodę, po czym ją beztrosko wylewają. Nie mam nic przeciwko różnego rodzaju zabawom dziecięcym, ale... Panująca susza powoduje znaczne braki wody i tego rodzaju marnotrawienie jej niekoniecznie mi się podoba. Pewnie znajdą się również tacy, którzy już sam fakt postawienia poidła dla zwierząt uznają za jawne marnotrawstwo, ale według mnie to świetna inicjatywa. Umówmy się również, że tłumów z psami na Placu Kościuszki raczej nie będzie, także zużycie wody nie powinno być duże. 

Pies tak jak każde inne zwierzę domowe uzależnione jest od człowieka. Jesteśmy odpowiedzialni za swoich małych przyjaciół i jeśli już podejmujemy się opieki nad nimi, to naszym obowiązkiem jest o nie odpowiednio zadbać również w czasie upałów, a postawienie miski w centrum miasta zdecydowanie nam to ułatwi.


M.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

RouterRouter
+1
Poidło dla psa dobry pomysł,a matki to powinny bardziej dzieci pilnować a nie nochami w telefonikach siedziec i klepac bzury i fotki na fejsbuczku. (2019-06-16 13:15)
metasekwojametasekwoja
0
Przy każdej posesji powinny stać jakieś naczynia z woda, bo nawet nocą podchodzą bezdomne zwierzęta. Niestety jak sie wystawi koło jakiegoś bloku to ludzie to niszczą, żebuy sie pies albo kot nie znorowił (2019-06-16 20:57)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy