Mistrzostwa Polski w Taekwondo

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Mistrzostwa Polski w Taekwondo Sporty walki sochaczew

14 i 15 marca odbyły się  XXII Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwondo. Startowało 552 zawodników polskich i zagranicznych. Zawodnicy walczyli w pięknej hali „Solne Miasto” w Wieliczce w następujących konkurencjach: w walkach semi i light kontakt, układach formalnych tradycyjnych i dowolnych oraz w specjalnych konkurencjach dla dzieci. Przyjechali zawodnicy Taekwondo WTF i ITF, Karatecy, Kick Bokserzy, Thay Bokserzy, zawodnicy Tang Soo Do i Kung Fu z 22 klubów. Klub UKS Wiking reprezentowali: Dominik Bojanowski, Damian Zimny i Łukasz Zimny z Sochaczewa oraz Patryk Brzozowski (Sempai) i Dominik Pawłowski z Łowicza. Startowaliśmy w układach formalnych i walkach.

 

Mistrzostwa organizowane przez Polską Unię Taekwondo należą do najbardziej prestiżowych. Przyjeżdżają tu najlepsi zawodnicy, a walki prowadzone w pełnym kontakcie są bardzo ostre i widowiskowe. W układach formalnych również coraz trudniej o medal. Parę lat temu byliśmy najlepsi w tej konkurencji i zdobywaliśmy większość trofeów. Ale dobre czasy się już skończyły. Tym razem zdobyliśmy tylko trzy medale. Vice Mistrzostwo Polski i srebrny medal zdobył Dominik Pawłowski z Łowicza, a brązowy medal wywalczył Dominik Bojanowski z Sochaczewa. Obaj startowali w układach tradycyjnych, a Dominik musiał stoczyć zaciętą dogrywkę. Trzeci medal zdobył Damian Zimny w walkach semi kontakt reprezentujący Sochaczew. Jest to nasz pierwszy medal w walkach zdobyty na Mistrzostwach Polski.

 

Trzy medale z Mistrzostw Polski w Taekwondo PUT to niewątpliwy sukces naszego Klubu, chociaż apetyty oczywiście były większe. Specjalne podziękowania należą się Sempaiowi Patrykowi Brzozowskiemu, który załatwiał wszystkie formalności i przygotował wyjazd do Wieliczki.

 

Krzysztof Buczyński

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy