Mistrzostwa Polski Młodzików w brydżu sportowym

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Mistrzostwa Polski Młodzików w brydżu sportowym Inne sporty sochaczew

W dniach 19 – 22 października 2017 w hotelu „Senator” w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w brydżu sportowym. Wzięła w nich udział 12 osobowa ekipa „Piasta” Feliksów.

Mistrzostwa składały się z czterech części: turnieju par open, turnieju dziewcząt, chłopców i turnieju teamów.

W pierwszej – turnieju teamów(31 teamów) drużyna z Michałem Maszendą, Jakubem Dziubą oraz Janem Cieślińskim (Dąbrówka Poznań) i Albertem Grochowski (AZS Uniwersytet Warszawski) zajmując po fazie eliminacyjnej 2 miejsce, niestety w fazie play-off przegrała dwa mecze i zajęła ostatecznie IV miejsce. Nasze pozostałe. Nasze pozostałe teamy zajęły miejsca 13, 22 i 24.

W turnieju dziewcząt (23 pary) Kamila Kiraga w parze z Małgorzatą Bielińską (Metalowiec Łódź) zajęła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal.

Miejsca naszych par:

17. Maja Włodarska i Karolina Kamelak

20. Aleksandra Abka i Karolina Borek

W turnieju chłopców (40 par) Michał Maszenda w parze z Janem Cieślińskim (Dąbrówka Poznań) zajął trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal.

13. Jakub Dziuba i Albert Grochowski (AZS UW)

21. Dominik Florczak i Dominik Kamelak

28. Jakub Zatorski i Piotr Pyrak

32. Szymon Pawłowski i Tymoteusz Zaborowski (KBS Miłkowice)

W głównym turnieju open na dystansie 50 rozdań wystartowały 63 pary .Do medali zabrakło naprawdę niewiele…

4. Jakub Dziuba i Albert Grochowski (AZS UW)

5. Michał Maszenda i Jan Cieśliński (Dąbrówka)

13. Dominik Florczak i Dominik Kamelak

22. Jakub Zatorski i Piotr Pyrak

30. Maja Włodarska i Szymon Pawłowski

41. Kamila Kiraag i Małgorzata Bielińska (Łódź)

48. Karolina Kamelak i Dominika Wielczyk

54. Aleksandra Abka i Karolina Borek

W końcowych podsumowaniach należy odnotować doskonałe 3 miejsce „Piasta” Feliksów w klasyfikacji klubów (16 klubów), 6 miejsce Szkoły Podstawowej w Wymysłowie w klasyfikacji szkół (33 szkoły).