Mistrzostwa Powiatu w Pruszkowie :)

Zdjęcia i foto: Mistrzostwa Powiatu w Pruszkowie :) Biegi sochaczew

Daleko, bo aż do Pruszkowa musieli się wybrać młodzi lekkoatleci – gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych na Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce organizowane przez sochaczewski Szkolny Związek Sportowy. W gronie tym wystartowali zawodnicy KM „Aktywni” Sochaczew trenowani przez Emanuela Zimnego.

W biegu na 100 metrów gimnazjalistek zwyciężyła Aneta Gonta. Na 600 metrów trzecie miejsce zajęła Klaudia Lelonek. Dziewczęta są uczennicami klas sportowych w Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie. Obydwie awansowały do zawodów rangi międzypowiatowej.

W biegu szkół ponadgimnazjalnych 3 miejsce na 1500 metrów wywalczył Adam Ząbczyński (Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie).

W zawodach uczestniczyli również Filip Raczkowski, Piotr Marczak (Gimnazjum nr 1), Justyna Szewczyk, Dawid Nowak , Jakub Kosk(Gimnazjum nr 3).

Szkoda że najlepsi lekkoatleci (gimnazjaliści) z Powiatu Sochaczewskiego nie dostali pamiątkowych medali albo chociażby dyplomów za swój trud, walkę i wysiłek. Widać jest to za duży koszt organizacyjny. Dziwną sytuacją jest tez rozegranie zawodów powiatowych „na obcej ziemi” – co prawda może i stadion w Sochaczewie ma wiele do życzenia ale na zawody takiej rangi byłby dobry (tak jak w ubiegłych latach). Organizując w ten sposób zawody o charakterze lokalnym – uniemożliwia się rywalizację większej liczby zawodników. Poprzez koszty związane z dojazdem nie tylko obciążony znacznie został budżet szkół ale również nie wpłynęło to pozytywnie na promocję i popularyzację sportu powszechnego jakim jest lekkoatletyka w szerokim tego słowa znaczeniu.
Wiele w ostatnim czasie mówi się o upowszechnieniu sportu dla wszystkich – widać życie już na samym początku ostro to weryfikuje uniemożliwiając taką rywalizację.