Mistrzostwa powiatu w badmintonie

Już jutro, 17 lutego, rozpoczynają się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Badmintonie „PUCHAR STAROSTY SOCHACZEWSKIEGO”. Jako pierwsi mecze będą rozgrywać chłopcy. Dziewczęta rywalizować będą 27 lutego. Organizatorem zawodów są Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Zawodnicy będą rozgrywać mecze na sali gimnastycznej ZS RCKU. Udział w turnieju, który rozpocznie się punktualnie o godzinie 9.00, wezmą uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza, Zespołu Szkół w Teresinie oraz oczywiście Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego. Najlepsi otrzymają puchary starosty sochaczewskiego.
Badminton wśród mieszkańców powiatu sochaczewskiego cieszy się dużą popularnością. Dlatego też Starostwo Powiatowe zorganizowało kolejny turniej dla młodzieży szkolnej. Wcześniej uczniowie rywalizowali ze sobą w grudniu, z okazji Mikołajek.
Jedną z organizacji, która ma duży udział w propagowaniu tego sportu na terenie powiatu, jest Stowarzyszenie Działamy Sprawnie – Tworzymy Lepiej „Przez Sport w Przyszłość”, w których to działaniach wspierane jest przez samorząd powiatowy oraz ZS RCKU.
W minioną sobotę odbył się walentynkowy turniej par mieszanych. Jeszcze wcześniej amatorzy kometki spotkali się o okazji Tłustego Czwartku. I z pewnością to nie ostatnie w tym roku zawody badmintonowe.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy