Mistrzowie Sportu Sochaczew 2016

/ 11 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Mistrzowie Sportu Sochaczew 2016 Konkursy, plebiscyty sochaczew

W Kramnicach Miejskich odbyła się czwarta Gala  „Mistrzów Sportu”. Tytuł ten w tym roku przypadł Alicji Ulickiej, młodej pływaczce UKS Dwójka Sochaczew. Nasza zawodniczka nie potrafiła powstrzymać wzruszenia i z jej oczu popłynęły łzy radości. Trenerem roku został wybrany Maciej Cichocki, szkoleniowiec w UKS Orkan-Judo Sochaczew. Tytuł działacza roku burmistrz Piotr Osiecki przyznał Maciejowi Brażukowi. Ponadto przyznano 32 nagrody oraz wręczono 40 stypendiów sportowych, na które Urząd Miasta przeznaczył 74000 polskich złotych.


Mało liczną publiczność zabawiał skutecznie iluzjonista Paweł Szreter. Sztuczki w jego wykonaniu były naprawdę efektowne. Jednak najważniejsze słowa padły z ust burmistrza Piotra Osieckiego. Zaapelował on do działaczy żeby nie obciążali zbyt wysokimi składkami rodziców, a raczej starali się o pozyskanie sponsorów. Sport nie może być elitarny, powinien być powszechny gdyż z ilości przechodzi się w jakość – zakończył burmistrz. Druga prośba, skierowana przede wszystkim do działaczy dotyczyła podziałów w sochaczewskim sporcie. Są w naszym mieście dyscypliny, w których działa kilka klubów. A przecież w jedności siła – stwierdził Piotr Osiecki - Sport powinien łączyć nie dzielić.

W kuluarach toczyły się dyskusje. Jak co roku dotyczyły podziału nagród i stypendiów. Zwłaszcza te ostatnie wzbudzały emocje. Kolejna gala za nami. Trzeba mieć nadzieję, że zainwestowane w sport pieniądze nie pójdą na marne, a wyniki naszych sportowców w tym roku będą o wiele lepsze niż w poprzednim. Czego wszystkim życzę.

 

Sportowiec Roku

1. Alicja Ulicka (UKS Dwójka Sochaczew) – pływanie  1842 głosy

2. Maciej Cichocki (UKS Orkan-Judo Sochaczew) – judo  1569 głosy

3. Dawid Plichta (RC Orkan Sochaczew) – rugby  1118 głosów


Pozostali nominowani:

Kamil Piegat (Dragon FC Sochaczew – MMA), Łukasz Kozłowski (Dragon FC Sochaczew – MMA), Michał Kępa (RC Orkan Sochaczew – rugby), Tomasz Gasik (RC Orkan Sochaczew – rugby), Kacper Kamiński (SKM Szarak Sochaczew – quady), Adrian Binienda (Bzura Chodaków – piłka nożna), Patryk Olejniczak (UKS Unia Boryszew – piłka nożna).

 

Trener Roku

1. Maciej Cichocki (UKS Orkan-Judo Sochaczew) – judo  1613 głosów

2. Paweł Domański (UKS Dwójka Sochaczew) – pływanie  1476 głosów

3. Jakub Seklecki (RC Orkan Sochaczew) – rugby  1220 głosów

Pozostali nominowani:

Sławomir Cypel (Dragon FC Sochaczew – MMA), Patryk Sobieraj (WOPR Sochaczew – ratownictwo wodne)

 

Nagrodzeni

Nagroda 1000 PLN

Alicja Ulicka (Dwójka Sochaczew), Maciej Cichocki (Orkan-Judo Sochaczew), Maciej Brażuk (RC Orkan Sochaczew)

Nagroda 800 PLN

Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew), Tomasz Gasik (RC Orkan Sochaczew)

Nagroda 600 PLN

Zawodnicy

Kacper Kamiński (SKM Szarak Sochaczew), Agata Pastor-Gołda (SKTS Sochaczew), Dong Rui Fang (SKTS Sochaczew), Bartosz Ponichtera (Wojownik Skierniewice), Dawid Plichta (RC Orkan Sochaczew), Piotr Wawrzyńczak (RC Orkan Sochaczew), Michał Kępa (RC Orkan Sochaczew)

Trenerzy

Jakub Seklecki (RC Orkan Sochaczew), Maciej Cichocki (UKS Orkan-Judo Sochaczew), Bronisław Gawrylczyk (SKTS Sochaczew), Paweł Domański (UKS Dwójka Sochaczew), Sławomir Cypel (Dragon Fight Club Sochaczew), Patryk Sobieraj (WOPR Sochaczew)

Działacze

Artur Wrzesiński (SKM Szarak Sochaczew), Marcin Cichocki (UKS Orkan-Judo Sochaczew), Piotr Cypel (Dragon Fight Club Sochaczew), Marcin Kasza (KS Bzura Chodaków)

Nagroda 400 PLN

Jakub Młyńczak (RC Orkan Sochaczew), Mateusz Popiołek (RC Orkan Sochaczew), Kamil Palasik (RC Orkan Sochaczew), Damian Zimny (Taekwon-Do i Karate Goyo-Riu)

Nagrodzeni pracownicy Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji

Mieczysław Głuchowski, Anna Ulicka, Izabela Pruszyńska, Marzena Kacprzak, Mariusz Cierpikowski, Jolanta Chlebowska

 

Stypendia

Kategoria B (500 PLN)

Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew)

Kategoria C (250 PLN)

Rugby Club Orkan Sochaczew: Mateusz Plichta, Wiktor Dobrowolski, Michał Kępa, Kamil Kościelewski, Daniel Niemyjski, Konrad Pietrzyk, Dawid Plichta, Mateusz Popiołek, Marcin Stencel, Łukasz Syperek, Piotr Wawrzyńczak, Filip Wielgosz, Bogdan Wróbel, Tomasz Gasik

Sochaczewski Klub Tenisa Stołowego: Julia Wiankowska, Dong Rui Fang, Agata Pastor-Gołda, Wiktoria Zaniewska, Natalia Gawrylczyk-Zielińska

UKS Orkan Judo: Maciej Cichocki

Kategoria D (100 PLN)

Rugby Club Orkan Sochaczew: Adrian Niemiec, Adrian Pętlak, Bartłomiej Sadowski, Damian Szałaj, Grzegorz Baczyński, Kamil Wróblewski, Krystian Mechecki, Marcin Adamczyk, Marcin Olszewski, Michał Gadomski, Norbert Okoniewski, Patryk Dąbrowski, Patryk Paradowski, Piotr Czarnecki, Piotr Niżnik, Piotr Szkop, Radosław Wasilewski, Tomasz Markiewicz, Artur Grochocki

 

 3.7
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (11)

kacperskyykacperskyy
0
rozumiem ze p brażuk dostal tysiaczka za to:
cytuje za onet.sport, (caly artykul mozna znalezc: http://eurosport.onet.pl/rugby/polak-na-czarnej-liscie-wada-sa-tez-slynne-nazwiska/1rkjem)

"Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) opublikowała listę 114 osób, które zostały zdyskwalifikowane za wspieranie praktyk dopingowych u sportowców. Są to przeważnie trenerzy i lekarze. Działacze WADA w ten sposób chcą ostrzec sportowców przed tymi ludźmi.
Na liście 114 nazwisk znajduje się jeden Polak. To Maciej Brażuk, który jest menedżerem reprezentacji Polski w rugby. Jego dyskwalifikacja – według informacji podanych przez WADA – upływa 18 września, a trwała sześć lat.
(...) (2016-03-01 13:21)
tadeusztadeusz
-1
Zwykły syrop na kaszel zawiera również substancje zakazane przez (WADA) brak odpowiedniej codziennej opieki medycznej jaką powinni być objęci sportowcy w tak zaniedbanych klubach jak nasz Orkan czy w ogóle w całej Polsce w starciu z surowymi irracjonalnymi przepisami obowiązującymi na świecie które stosuje się wobec wyłącznie wyróżniających się sportowców powoduje wyeliminowanie tych że ze sportu powoduje w skutkach osłabianie niedofinansowanych ekip nie tylko Polskich... działalność i zaangażowanie Maćka Brażuka jako działacza zostało wyróżnione słusznie a jego determinacja może tylko przynieść korzyść młodym pokoleniom nowych sportowców :) Poczytaj w jaki sposób eliminuje się ze sportu utalentowanych zawodników ''kacperskyy'' i wróć przeprosić....

(2016-03-01 14:01)
kacperskyykacperskyy
+4
twoja wypowiedz ma taki sens jak proba podwazenia racji policjantowi ktory wystawi ci mandat w terenie zabudowanym, na 2 pasmowej drodze i z jednym domem w promieniu 2 km.. jednym slowem przepisy jakie sa takie sa i kazdy powinien byc rowny wobec prawa. piszesz wrecz wyplakujesz sie na forum jakie to uklady sa i jak to są rowni i rowniejsi w naszym miescie a teraz jednym slowem zaprzeczyles temu wszystkiem z czym walczysz? zdecyduj sie chego ty chcesz? chyba ze jestes wlasnie taki sam jak ci do ktorych masz pretensje... jak trafi na "twojego" to juz zaciera sie co jest czarne a co białe, wychodza szarosci co?

poza tym nie ja pisalem ten artykul, nie ja wydalem decyzje i nie jestem specjalista od przepisow i interpretacji prawa zapewne jak wiekszosc z nas - fakt jest faktem i nie mam zamiaru z tym dyskutowac... wiec z tymi przeprosinami to moze skieruj prosbe do kogos innego. (2016-03-01 14:27)
tadeusztadeusz
0
Maciek zawsze staje murem za swoimi zawodnikami nawet jeśli naraża się na dyskwalifikacje i szykany dlatego został wybrany działaczem roku :) Bo taki powinien być działacz nie ważne jaką dziedziną się zajmuje... idzie swoją drogą nie patrząc i nie oglądając się na przeciwności losu... Brawo... trzymam kciuki za naszych w PZR... (2016-03-01 14:29)
tadeusztadeusz
-1
Ja nie piszę że przepisy są złe tylko że opieka medyczna do ''Dupy'' a to że Maciej starał się przekonać kontrolerów aby zmienili decyzje w wyniku czego został zdyskwalifikowany uważam za niezwykle ważne co w równym stopniu świadczy że nie boi się postawić i nie boi się narazić stawiając ponad własną osobę dobro drużyny i zawodników... ta cecha charakteryzuje dobrego działacza i odróżnia go od tych kiepskich... drogi ''kacperskyy''
Pewni siebie i przebojowi ludzie w tym kraju mają zawsze rzucane kłody pod nogi...
Zawsze będę bronił szlachetnej postawy u osób które na to zasługują... w tym przypadku bronie działacza sportowego u którego widzę zaangażowanie... determinację... oraz wielką miłość do Rugby... (2016-03-01 14:41)
kacperskyykacperskyy
+3
ale ta postawa miala polegac na tym ze do badania probowal podstawic drugiego blizniaka? myle sie? czemu ten pierwszy nie mogl? mial cos do ukrycia? to nie jest stanie murem za swoja druzyna tylko proba ukrycia czegos tam, to samo dotyczy kolarstwa i silniczkow elektrycznych itd.. oni tez mieli cos do ukrycia i teraz gosc podstawia drugi rower i mowi ze tamten to nie jego byl - przeciez byla glosna sprawa ostatnio! i co tu tez uwazasz ze to nic zlego a dany kolarz po prostu stoi murem za wlasna druzyna? :) (2016-03-01 14:57)
tadeusztadeusz
-1
Ty pytasz i domniemasz ja odpowiadam. Zawsze będę bronił szlachetnej postawy u osób które na to zasługują... w tym przypadku bronie działacza sportowego u którego widzę zaangażowanie... determinację... oraz wielką miłość do Rugby... gdyby było przewinienie u wspomnianych bliźniaków było by tam któregoś nazwisko a tak mamy nazwisko działacza który walczył o swoich zawodników...
W Sporcie nagrody dostaje się za wytrwałość... masz tu przykład takiego wyróżnienia działacza sportowego... :) (2016-03-01 15:11)
adam11111adam11111
-5
TADZIU JESTEŚ WIELKI ZA TEN KOMENTARZ. BRAŻUK to wspaniały człowiek, wielki zawodnik, działacz sportowy. nie niszczyć autorytetów sochaczewskich ciemniaki (2016-03-01 18:05)
glodny110glodny110
+1
Tyle nagród dla RC Orkan za tą żenadę którą pokazują. (2016-03-01 18:41)
bartosz9bartosz9
0
Jeżlei chodzi o różne zakazane substancje to to co u nas biorą małolaci w gimnazjum czyli np kreatyna, jeszcze kilka lat temu (nie wiem jak teraz) była zakazana wśród seniorów w Gruzji :)
glodny, jak na razie Orkan utrzymuje się w ekstralidze a to uwierz mi dużo jak na takie miasto jak Sochaczew, a stypendium 100pln nawet nie zrekompensuje L-4 które często muszą zawodnicy brać po kontuzji, lub wydać na suplementy, buty itp. (2016-03-01 22:24)
KlaudynaKlaudyna
0
a ja mimo wszystko, mimo miłości do Socho i szacunku do jego mieszkańców, pozwolę sobie przytoczyć ten tekst w całości, gdyby się nie chciało kliknąć w link. Oczywiście, lepiej mieć dystans, zachować wiarę w człowieka, ale mimo wszystko, chyba jeszcze lepiej myśleć szerzej i wziąć wszystko pod uwagę:

Polak na czarnej liście WADA, są też słynne nazwiska
Tomasz Kalemba
Dziennikarz Eurosport.Onet.pl
Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) opublikowała listę 114 osób, które zostały zdyskwalifikowane za wspieranie praktyk dopingowych u sportowców. Są to przeważnie trenerzy i lekarze. Działacze WADA w ten sposób chcą ostrzec sportowców przed tymi ludźmi.

Na liście 114 nazwisk znajduje się jeden Polak. To Maciej Brażuk, który jest menedżerem reprezentacji Polski w rugby. Jego dyskwalifikacja – według informacji podanych przez WADA – upływa 18 września, a trwała sześć lat.
Nałożona została za manipulację w czasie meczu Ogniwo Sopot – Orkan Sochaczew. Brażuk przekonywał kontrolerów, że zawodnik, który został wylosowany do badania, nie jest tym właściwym. Sprawa dotyczyła braci bliźniaków.
Postanowiliśmy się skontaktować z Polskim Związkiem Rugby i zapytać o sytuację Brażuka, od 2013 roku jest on bowiem menedżerem reprezentacji, a w latach 2011–2013 – jak można przeczytać na stronie internetowej związku – był członkiem zarządu PZR.
– Rzeczywiście Maciej Brażuk został zawieszony w 2009 roku na sześć lat. Potem zarząd Polskiego Związku Rugby skrócił tę karę. Być może nastąpił brak komunikacji pomiędzy Polskim Związkiem Rugby a organami antydopingowymi, że ta informacja o skróceniu zawieszenia nie została wysłana. Został też pozbawiony funkcji członka zarządu PZR – powiedział Robert Małolepszy, sekretarz generalny PZR, w rozmowie z Eurosport.Onet.pl.
– Żeby była jasność, Maciej Brażuk nigdy nie nakłaniał do stosowania dopingu – dodał.
WADA ostrzega, by nie współpracować z ludźmi z czarnej listy, która ma być uaktualniana co trzy miesiące. W przeciwnym razie grozi to sankcjami. Z publikacji WADA płynie zatem jasny przekaz, by nie zadawać się z ludźmi, którzy naruszają dopingowe przepisy.
Na liście nie brakuje znanych nazwisk. Jest dożywotnio zdyskwalifikowany włoski lekarz Michele Ferrari. Jest też amerykański trener Trevor Graham, z którym współpracowała kiedyś Marion Jones. On również ma dożywotnią dyskwalifikację. Na liście jest też Amerykanin Jonathan Drummond. Były sprinter, który prowadził m.in. Tysona Gaya, ma dyskwalifikację nałożoną do 16 grudnia 2022 roku.
(2016-03-01 23:14)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy