Mistrzowska forma Pani Katarzyny

/ 1 komentarzy / 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Mistrzowska forma Pani Katarzyny Tenis stołowy sochaczew
+1

Drużyna z Lidzbarka Warmińskiego to ekipa, która w Ekstraklasie zalicza się do grona drużyn „medalowych”. Każdy mecz z tą ekipą przynosi wiele emocji. Tym razem było trochę inaczej. Przyjezdne stawiły się w trochę eksperymentalnym składzie.

Pierwszy pojedynek nie przyniósł żadnych emocji. Katarzyna Grzybowska-Franc pozwoliła rywalce zdobyć zaledwie dwanaście punktów i szybko zaczęła odpoczywać przed pojedynkiem z Wenting Ma. China z Polmleku natomiast stoczyła porywający bój z nową zawodniczką w naszych barwach – Brazylijką Lin Gui. Pierwsze dwa sety wygrała Ma. W następnych odrodzona Gui przejęła inicjatywę. W piątym nasza tenisistka stołowa prowadziła 10:9. Do rywalki uśmiechnęło się szczęście. Dzięki „świni” wyrównała, a następnie zdobyła dwa kolejne punkty dające jej zwycięstwo.

W trzeciej grze naprzeciw Julii Ślązak stanęła 11-letnia Natalia Bogdanowicz. Dziewczynka z Polmleku zaskoczyła w pierwszym secie Julię, która ostatecznie wygrała do dziewięciu. Dwa kolejne, to już pełna dominacja naszej tenisistki stołowej.

W ostatniej grze nasz Numer 1 stoczył pasjonujący bój z Ma. Dwa pierwsze sety wygrała pani Kasia. Dwa kolejne rywalka. Nasza zawodniczka znana jest z waleczności. W piątym secie przypomniała sobie, że jest brązową medalistką Mistrzostw Europy i już bez większych problemów wygrała decydującego o zwycięstwie seta. Dzięki wygranej podopieczne Bronisława Gawrylczyka awansowała na czwarte, medalowe miejsce w tabeli.

SKTS Sochaczew – Polmlek Lidzbark Warmiński 3:1

Katarzyna Grzybowska-Franc – Alicja Leśniak 3:0 (11-4, 11-6, 11-2)

Lin Gui – Wenting Ma 2:3 (8-11, 13-15, 11-6, 11-9, 10-12)

Julia Ślązak – Natalia Bogdanowicz 3:0 (11-9, 11-6, 11-3)

Katarzyna Grzybowska-Franc – Wenting Ma 3:2 (11-9, 12-10, 8-11, 8-11, 11-8)