Młode talenty dziennikarskie odkryte

Zdjęcia i foto: Młode talenty dziennikarskie odkryte Słowo pisane sochaczew

Rozstrzygnięcie i podsumowanie wyników dwóch konkursów dziennikarskich, które odbywają się w czerwcu obrazuje, że w gminie Iłów nie brakuje talentów dziennikarskich, które w tym roku odkryto pośród uczniów szkół podstawowych. Okazuje się zatem, że młody wiek nie jest żadną przeszkodą, aby pisać dobre teksty. Osiągane tak wcześnie sukcesy mogą stać się nie lada zachętą do dalszej pracy dziennikarskiej. A wtedy: kto wie - może właśnie Ci młodzi, początkujący na razie redaktorzy staną się wkrótce przedstawicielami tej prestiżowej profesji.

Konkurs Młodych Dziennikarzy, którego organizatorem od 1996 roku jest Ziemia Sochaczewska stanowi przede wszystkim przegląd gazetek szkolnych. Przy ich ocenie jury bierze pod uwagę stronę graficzną, warsztat dziennikarski oraz zawartość gazetki. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem za najciekawsze teksty, dobre zdjęcia czy atrakcyjne rubryki przyznawane są także Kolorowe Ołówki. W tym roku podsumowanie konkursu odbyło się w dniu 7 czerwca w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie. W kategorii szkół podstawowych za najlepsze pismo szkolne uznano gazetkę „Zygzak” ze SP w Brzozowie, której przyznano I miejsce. Opiekunem gazetki jest nauczycielka Teresa Kupiec, a funkcję redaktora naczelnego pełni uczennica klasy VI Natalia Modrzejewska. Z kolei Kolorowe Ołówki za prace konkursowe otrzymali: Marysia Szymańska ze SP w Brzozowie za wywiad pt. „Zygzak – mój stary znajomy” (najlepsza praca konkursowa) oraz Marta Górecka ze SP w Kapturach za pracę pt. „Ja i moja szkolna gazetka”. Ponadto, z okazji jubileuszu XX lecia istnienia KMD komisja przyznała pamiątkowe dyplomy gazetkom, które istnieją 20 lub więcej lat. I tu także został doceniony „Zygzak“. Gazetka powstała bowiem 23 lata temu, a jej opiekunka – pani Teresa Kupiec prowadzi pismo od samego początku.

Podobnie sukcesy uczniów tutejszej gminy zostały odnotowane w innym popularnym konkursie dziennikarskim, którego współorganizatorem jest min. starostwo powiatowe w Sochaczewie.  W dniu 16 czerwca poznaliśmy wyniki  XIII edycji konkursu ph. „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji“. Tu z kolei pierwsze miejsce w kategorii prac zespołu redakcyjnego przyznano gazetce „Iłowiaczek“ redagowanej w SP w Iłowie. Trzecie miejsce w tej samej kategorii otrzymały ex aequo „Zygzak“ ze SP w Brzozowie i „Żaczek“ ze SP w Kapturach. W kategorii prac indywidualnych wyróżnienie otrzymał Piotr Lachowicz ze SP w Kapturach, a nagroda Echa Powiatu została przyznana Michałowi Ambroziakowi ze SP w Kapturach. Wszystkim laureatom i ich opiekunom gratulujemy.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy