Młody mężczyzna utonął w Wiśle – powiat sochaczewski

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Młody mężczyzna utonął w Wiśle – powiat sochaczewski Pożary, straż pożarna sochaczew
+3

W dniu 12 sierpnia, około kwadrans po godzinie 14, dyżurny operacyjny powiatu w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który wszedł do wody w korycie bocznym Wisły (gmina Brochów) i zniknął z pola widzenia.

 

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zostały zadysponowane zastępy i łódź z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Śladowie i Kamionie oraz zastęp z łodzią z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP wraz z dowódcą JRG PSP – bryg. Tomaszem Stasiakiem. Po przekazaniu informacji o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP zadysponowana została także Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa z warszawskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 1 oraz zastęp z sonarem z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Legionowie. Na miejsce zdarzenia udał się także Komendant Powiatowy PSP w Sochaczewie bryg. Piotr Piątkowski.

 

Działania pierwszych zastępów OSP i PSP polegały na zwodowaniu łodzi oraz przystąpieniu do działań poszukiwawczych, które nie przyniosły rezultatu. Po przybyciu zastępów z Warszawy i Legionowa z pomocą sonaru zlustrowano z łodzi miejsce, gdzie po raz ostatni widziano poszukiwanego – zlokalizowano ciało na głębokości około 5 metrów. Pod wodę zszedł nurek, który wydobył je na brzeg. Lekarz zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon 20-letniego mężczyzny.

 

Miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano policji. Działania prowadzone niecałe 4 godziny prowadziło 14 strażaków PSP i 10 strażaków OSP.

 

Tekst i zdjęcia: st.kpt.T.Fijołek

kppspsochaczew.pl

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy