Młodzież, Senator i Rugby

I Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Sochaczewa w Rugby -Paryżankę
W piątkowe przedpołudnie na boisku bocznym MKS „Orkan” odbyły się I Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Sochaczewa w „Rugby-Paryżankę” o Puchar Senator RP – Jolanty Popiołek. W kategorii „Gimnazja” rywalizowały cztery drużyny.
Wyniki turnieju:
G2 – G1 II 3-1, punkty: Zdzieszyński(3) – Sobieraj
G1 – Lasocin 7-2, punkty: Krzyszczak(5), Leszczyński, K.Tokarski – Dejanow(2)
Lasocin – G1 II 2-0, punkty: Grzegorowski, Jarema
G1 – G1 II 10-2, punkty: K.Tokarski(4), Kępa(2), Szwarc, Popławski, Gadziński, Kamiński – Kopaczewski(2)
G2 – Lasocin 5-2, punkty: Łątka(2), Rogowski, Zdzieszyński, Jeznach – Dejanow, Jarema
G1 – G2 5-1, punkty: Kępa(2), Krysiak(2), K.Tokarski – Kowalewski
Końcowa kolejność Mistrzostw:
1.Gimnazjum nr1 Sochaczew 9 22-4
2.Gimnazjum nr2 Sochaczew 7 9-8
3.Gimnazjum Lasocin 5 6-12
4.Gimnazjum nr1 II Sochaczew 3 3-15
Zwycięzcy grali w składzie: Krzyszczak, Leszczyński, K.Tokarski, P.Tokarski, Szwarc, Kępa, Popławski, Gadziński, Kamiński, Krysiak.
Zwycięzcom okazały puchar wręczyła senator Jolanta Popiołek. Na pewno będzie on ozdobą gabloty z trofeami sportowymi szkoły. Medale ufundowane przez młodzież z Federacji Młodych Socjaldemokratów na szyjach zawodników wieszał kapitan reprezentacji Polski seniorów w rugby – Maciej Brażuk. Pamiątkową statuetkę najlepszemu zawodnikowi „amatorowi” ufundowaną przez FMS – Mateuszowi Kępie (Gimnazjum nr1), wręczył Pan Piotr Charążka. Najskuteczniejszym zawodnikiem imprezy został Krzysztof Tokarski (Gimnazjum nr1) – 6 przyłożeń. Dawid Popławski został uznany za najlepszego zawodnika trenującego w MKS Orkan.
Jako impreza towarzysząca został rozegrany turniej szkół średnich (do lat 17).
Wyniki spotkań:
CKP I – CKP II 9-0
CKU – CKP III 12-0
CKP I – CKP III 10-1
CKU – CKP II 9-2
CKP I – CKU 7-0
CKP II – CKP III 7-2
Ostateczna kolejność turnieju:
1.ZSCKP I 9 26-1
2.ZSRCKU 7 21-9
3.ZSCKP II 5 9-20
4.ZSCKP III 3 4-29
Skład zwycięzców: Stańczak, Ilczuk, Przanowski, Pietrzyk, Siwiec, Grzywacz, Smotarski, Wernik.
Dodatkową atrakcją zawodów były pokazy w wykonaniu „Cheerleaderek z Osiemdziesiątki”. Podopieczne Pani Anny Werłaty zaprezentowały efektowne i dynamiczne układy, jednocześnie przez cały czas zagrzewały młodych rugbistów do walki.
Po zakończonym turnieju jego główny animator, Maciej Misiak powiedział: „ Poziom zawodów był zaskakująco wysoki. Drużyny zaprezentowały dobry poziom techniczny. Nie ma się jednak temu co dziwić, gdyż trzon każdej drużyny stanowili zawodnicy Orkana. Z grona „nie zrzeszonych”, czyli chłopców, którzy jeszcze nie trenują w naszym klubie, wyróżnili się: Jarema z Lasocina, Kopaczewski i Kępa z Gimnazjum nr1 oraz Rogowski z Gimnazjum nr2. Chciałbym podziękować Pani Senator Jolancie Popiołek za to, że kibicowała oraz ufundowała i wręczyła okazały puchar. Młodzieży z FMS za medale i statuetkę, koledze Piotrowi Charążce – za pomoc i prowadzenie sekretariatu zawodów, Robertowi Popławskiemu – za sędziowanie, MFP – za słodycze, pracownikom Orkana za przygotowanie boisk i nagłośnienie imprezy oraz swojej koleżance Annie Werłaty i jej ekipie – Cheerleaderkom z Osiemdziesiątki”.
Tomasz Ertman "Ziemia Sochaczewska" nr 42/2004

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy