Młodzież zapobiega pożarom

Zdjęcia i foto: Młodzież zapobiega pożarom Konkursy, plebiscyty sochaczew

26 lutego odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Mamy już za sobą ponad 40 edycji tego turnieju, więc być może wasi rodzice brali w nim udział - powiedział Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie bryg. mgr inż. Mirosław Gorzki rozpoczynając Turniej.

Do konkursu przystąpiło 24 uczniów ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z terenu gminy Iłów. 12 z nich reprezentowało młodszą kategorię wiekową – szkoły podstawowe, a kolejne 12 to przedstawiciele 7 klasy SP oraz oddziałów gimnazjalnych. Stosownie do tych kategorii przygotowane zostały testy na dwóch poziomach. Po przywitaniu wszystkich uczestników oraz nauczycieli, którzy przybyli wraz z uczniami wyjaśniono zasady wypełniania testu.

Komisja w składzie: Przewodniczący – Mirosław Gorzki, Sekretarz – Paulina Kotlarska oraz członkowie: Krakowiak Edward, Róg Sylwester i Andrzej Wojciechowski stanęła przed trudnym zadaniem wyłonienia najlepszych uczestników, ponieważ w obu kategoriach wiekowych konieczna była dogrywka. Okazało się, że zarówno w grupie młodszej, jak i starszej trzecie miejsce trzeba było sobie solidnie wywalczyć.

Dogrywka polegała na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na dodatkowo przygotowane pytania. W przypadku przedstawicieli grupy starszej końca tego zaciętego boju nie było widać. Obaj chłopcy udzielili tyle samo poprawnych odpowiedzi, dlatego komisja musiała zadawać pytania ustnie. Dopiero te odpowiedzi wyłoniły zwycięzcę. Ostateczne wyniki, prezentują się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

I miejsce – Oliwier Dutkiewicz SP Iłów

II miejsce – Paweł Arkuszewski SP Giżyce

III miejsce – Karol Krzemiński SP Iłów

II grupa wiekowa (gimnazja)

I miejsce – Hubert Krakowiak SP Brzozów

II miejsce – Dominik Bartos SP Iłów

III miejsce – Mateusz Tomaszewski SP Brzozów

Nagrody ufundował Wójt Gminy Iłów Roman Kujawa. Były to m.in słuchawki, powerbanki i pendrive'y. Każdy uczestnik bez względu na liczbę uzyskanych punktów otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową. Przed szóstką laureatów kolejne godziny nauki przed etapem powiatowym turnieju, który ma się odbyć 12 marca.

Turniej wnosi do wiele do waszego życia, bo kolejnym krokiem może być wstąpienie do jednostek OSP na terenie gminy. Są również pożarnicze uczelnie, jak chociażby Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie. Strażacy cieszą się największym zaufaniem w społeczeństwie, które chwali nas za wykonywaną pracę. Warto być dzielnym strażakiem, a pierwsze podstawy już macie – podsumował spotkanie bryg. mgr inż. Mirosław Gorzki. 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy