„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarn

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarn Edukacja sochaczew

W dniu 9 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Organizatorem  turnieju na tym poziomie jest Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Hasło „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” pod którym odbywa się turniej sugeruje typowo prewencyjny charakter, ale w gruncie rzeczy jego obszar jest o wiele szerszy. Zgodnie z zapisami w regulaminie turniej: „służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego”.

Organizatorzy eliminacji powiatowych, które tradycyjnie odbywają się na terenie Komendy Powiatowej PSP w Sochaczewie zabiegają przede wszystkim o udział w konkursie jak największej rzeszy młodzieży ze wszystkich rodzajów szkół, ponieważ celem zasadniczym turnieju jest popularyzacja ochrony przeciwpożarowej wśród wszystkich, którzy poprzez naukę systematycznie wkraczają w dorosłe życie. Osiągnięcie tego jest możliwe tylko wówczas, kiedy na wszystkich szczeblach eliminacji stworzy się odpowiednią oprawę a uczestnicy turnieju zostaną odpowiednio nagrodzeni. Nagrody w postaci gadżetów elektronicznych  zostały ufundowane przez gminę Młodzieszyn za pierwsze trzy miejsca z każdej grupy wiekowej.

W grupie wiekowej od 4 do 6 klasy :
1. miejsce Magdalena Winnicka s.p. Młodzieszyn
2 .miejsce Kacper Kwiatkowski  s.p. Młodzieszyn
3. miejsce Zuzanna Kornacka  s.p. Janów

W grupie wiekowej od 7 do 8 klasy:
1. miejsce Zuzanna Budek  s.p. Kamion
2. miejsce Julia Wieczorek  s.p. Janów
3. miejsce Karol Kołecki  s.p. Kamion

Gratulujemy !

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Kamionie wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy