Młodzieżowy basket

Zdjęcia i foto: Młodzieżowy basket Koszykówka sochaczew

Drużyna sochaczewskiego Basketu w tym sezonie rywalizuje w Grupie B rozgrywek Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki U-15. Spisuje się w nich całkiem dobrze i ma szansę nawet na awans do kolejnej fazy.

W piątek podopieczni trenera Hilchena podejmowali Polonię Warszawa. Zwycięstwo z Czarnymi Koszulami dało by im już teraz awans. Mocno zmobilizowani wyszli sochaczewianie na parkiet. Szybko objęli prowadzenie 8:0. Rywale doszli ich minutę przed końcem pierwszej kwarty i zakończyli ją z przewagą jednego punktu. W drugiej części gry rywalizacja była zacięta i wyrównana. Po jej zakończeniu ostateczny wyniki był otwarty.

Niestety trzecia odsłona była fatalna w wykonaniu gospodarzy. Sochaczewianie głupio tracili piłkę i nie trafiali „w dziurę”. Dwa zdobyte punkty chluby nie przynoszą. Rywale doskonale wykorzystali okazję i odskoczyli na ponad dwadzieścia punktów. Nawet zwycięstwo w ostatniej części gry nie poprawiło humorów. Porażka siedemnastoma punktami może mieć kolosalne znaczenie w ostatecznym układzie tabeli. Basketowi pozostały jeszcze dwa mecze do zakończenia fazy zasadniczej.

UKS MOSiR Basket Sochaczew – Polonia Warszawa 50:67 (21:22, 14:17, 2:18, 13:10)

Godosz (14), Orlicki (12), E. Hilchen (9), Kołodziejczak (4), Wasielewski (4), Wasilewski (3), Pawłowski (2), Kuczma (2), Wieczorek, Milczarek, J. Hilchen