Młyn najprawdopodobniej podpalony

/ 11 komentarzy
Zdjęcia i foto: Młyn najprawdopodobniej podpalony Pożary, straż pożarna sochaczew

Jak poinformował portal e-Sochaczew.pl, st. kpt. mgr inż. Mirosław Gorzki z sochaczewskiej jednostki straży pożarnej, podpalenie to najprawdopodobniej przyczyna spłonięcia starego młyna przy ulicy Staszica. Budynek spłonął doszczętnie, pozostały z niego jedynie mury.Jeszcze przez najbliższe 2-3 godziny trwać będzie dogaszanie drugiego pożaru, do którego doszło wczoraj wieczorem – mowa o terenie Chemitexu.Spłonęła część hali, w której prowadzona była utylizacja artykułów spożywczych, pożar objął również umieszczone na zewnątrz składowisko z pojemnikami z farbami, lakierami itp., które były przyczyną wczorajszych wybuchów. Strażacy musieli pracować w specjalnych maskach, aby nie doszło do zatrucia szkodliwymi substancjami, na szczęście nikomu nic się nie stało - mówi Mirosław Gorzki. - Obecnie można powiedzieć, że teren jest właściwie zabezpieczony, odizolowany. Nie istnieje już żadne zagrożenie związane z chmurą szkodliwych substancji, które wydzielały się w wyniku pożaru jednej z hal Chemitexu. W akcji brała udział specjalistyczna jednostka chemiczna z Warszawy, która wykonała pomiary ilości wydzielających się, trujących substancji.

Wielkość strat spowodowanych pożarem na obecną chwilę nie jest jeszcze znana, trwa ustalanie właściciela młyna. Równoległe działania prowadzi sochaczewska policja.

Więcej faktów w tej sprawie postaramy się przekazywać na bieżąco. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (11)

GąsiorGąsior
0
Przyznam szczerze, że wczoraj czułem się trochę jakbym mieszkał w Gotham opanowanym przez ludzi Jokera, Pingwina, Scarecrow'a i innych. Prawnie jednoczesny wybuch obydwu pożarów (i to ogromnych) jest jednak dziwny.
Przypominam, że niedawno mielismy wielki pożar starej szkoły. Trochę dużo tych zdarzeń w tak krótkim okresie. (2009-04-08 09:58)
NietutejszyNietutejszy
0
Chłopaki z kładki na Bzurze wracali na plecewice i pewno się nudzili. Dzieci jak to dzieci.
Patrzylem z okna na pożer i czas przyjazdu naszych strażaków. Chyba powiniśmy sie lepiej ubezpieczyć, bo na ratunek raczej bym nie liczył. (2009-04-08 10:17)
filemonkafilemonka
0
Szkola sie spalila nie bezineresownie,
myślę, że mlyn także ?!
Taniej wychodzi jak sie spali niż rozbiórka, a za niedlugo ma być tam tama, jaz, czy elektrownia !! (2009-04-08 11:06)
GąsiorGąsior
0
Cóż, chirurgiczna precyzja tych pożarów rzeczywiście jest zastanawiająca. (2009-04-08 11:12)
McFasterMcFaster
0
To specjalne podpalenia. Łatwiej spalić niż np. zutylizować lub dokonac rozbiórki. małą szkołe nr.4 tez podpalono. Nie trzeba być jasnowidzem.
Zrobiły to zainteresowane strony. To "normalny" proceder.
Pewnie niebawem pojawi się jakiś inwestor lub nastapi sprzedaż nieruchomości. Pozdrawiam. (2009-04-08 11:43)
santserwis1santserwis1
0
ktoś ma dziwny sposób na pozbywanie sie niechcianych obiektów?nie dojść ze naciąga na koszta to sam swąd spalenizny truje ludzi.jeśli to podpalenia -to na pewno na zlecenie !Ale cóż jeśli ktoś chwyta sie takich sposobów to wynika ze czuje sie bezkarny. (2009-04-08 12:43)
matrix0606matrix0606
0
kochani, tyle czasu mieszkacie w polsce i nie nauczyliście się, że tu tak się wszystko załatwia? przecież najłatwiej tak to zrobić. wszyscy kombinują jak mogą. ktoś musi na tym skorzystać, no i nie zrobił tego szary człowieczek, który nie ma na chleb, tylko ktoś kto natrzepie na tym sporo hajsu. nie mówię o samym pożarze, bo w ewentualne podpalenia ci właściwi ludzie palcy nie maczają. (2009-04-08 13:20)
bumekxbumekx
0
Kolego Nietutejszy... nie obraź się ale widać że o pożarach to nie masz zielonego pojęcia, mogę ci zagwarantować że w przypadku pożaru mieszkania czy domu akcja przebiegała by szybko, a straty były by możliwie minimalne. A co do pożaru młyna czy Chemitexu chłopaki nie mieli innego wyjścia jak czekać na dodatkowe siły i środki które przyjechały m.in. z Warszawy. Grodziska Mazowieckiego....Żadna jednostka PSP no może poza wyspecjalizowanymi jednostkami w większych miastach, nie jest przygotowana technicznie na takie pożary jak ten w chemitexie, i muszą czekać na wsparcie tych właśnie wyspecjalizowanych jednostek czy nawet jednostek OSP które to posiadają coraz to lepszy sprzęt (a w tym przypadku chociażby środki pianotwórcze) i są coraz lepiej wyszkolone...( może trochę to wszystko pogmatwałem ale kto się orientuje w sytuacji ten wie o co chodzi a kto nie wie i nie wierzy to już jego sprawa) (2009-04-08 14:20)
robroyrobroy
0
poruszacie wątki podpalenia -a byrzy z pierunami nie było? (2009-04-08 18:06)
majew34majew34
0
Fajny ogien :D (2009-04-08 21:02)
tomesia95tomesia95
0
jaka burza z piorunami? (2009-04-09 10:20)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy