Zaloguj się do konta

Mobilny punkt NFZ w sochaczewskim ratuszu

Redakcja
2019-09-05
Wiadomości z UM

4 września w siedzibie ratusza ruszył mobilny punkt Narodowego Funduszu Zdrowia. Od tej chwili w każdą środę do końca września mieszkańcy miasta będą mieli możliwość m.in. wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), potwierdzenia zlecenia na zaopatrzenie medyczne, uzyskania informacji o najkrótszych terminach leczenia czy też założenia Internetowego Konta Pacjenta.

Mobilny punkt NFZ to bez wątpienia ogromne ułatwienie dla osób, bądź rodzin osób, które wymagają specjalnych środków pomocniczych i ortopedycznych, np. : różnego rodzaju protez, aparatów i ortez ortopedycznych, wózków inwalidzkich, lasek i kul, balkoników, obuwia ortopedycznego, zestawów infuzyjnych do osobistych pomp insulinowych, pieluchomajtek, cewników czy sprzętu stomijnego. Dotychczas tego typu sprawy należało załatwiać osobiście w warszawskim Oddziale NFZ. Obecnie będzie to możliwe w każdą środę do końca miesiąca w Biurze Obsługi Klienta mieszczącym się w siedzibie ratusza,w godzinach między 09.30, a 14.00.

W pierwszym dniu funkcjonowania mobilnego punktu NFZ w Sochaczewie z jego pracownikami spotkali się burmistrz Piotr Osiecki oraz poseł Maciej Małecki. 

,,Usługi publiczne powinny być jak najbliżej obywatela. Mobilny punkt to świetne rozwiązanie, bo np. po Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego nie trzeba jechać do Warszawy. Wszystkie formalności NFZ załatwia na miejscu, w mobilnym punkcie. Ten na razie odwiedza miasta, ale już myślimy o rozszerzeniu akcji także na gminy."– mówił poseł Maciej Małecki.


(źródło UM Sochaczew)

M.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc