Mobilny punkt pobrań Drive&Go-Thru przy sochaczewskim szpitalu

/ 5 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto:  Mobilny punkt pobrań Drive&Go-Thru przy sochaczewskim szpitalu Zdrowie sochaczew

Od najbliższego poniedziałku ruszy mobilny punkt pobrań do badań wykrywających koronowirusa. Obok parkingu przy głównym wejściu będzie ustawiony specjalny punkt w którym mieszkańcy będą mogli się zbadać, a wynik dostępny będzie od ręki. 


Jak informuje Powiatowy Szpital w Sochaczewie od 1 czerwca br. będziemy mogli wykonać badania wykrywające obecność koronawirusa w specjalnym mobilnym punkcie. W przygotowanym miejscu tylu Drive&Go-Thru będą wykonywane pobory badań metodą RT-PCR.


Za głównym kompleksem budynków szpitala, obok parkingów zostanie ustawiony mobilny punkt. Mieszkańcy będą mogli podjechać do ustawionego punktu przy głównym wejściu szpitala i oddać materiał do badania. Zarówno punkt jak miejsca parkingowe wytyczone przy nim do celu oczekiwania będą specjalnie oznakowane. 


Na bezpłatne badania mogą liczyć pacjenci szpitala, a także osoby objęte kwarantanną zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami.


Punkt pozwoli na wykonywanie badań od dużej liczby osób, które znajdują się w grupie ryzyka. Zorganizowanie takiego Punktów pobrań jest wyzwaniem ze względu na konieczność zapewnienia pełnego bezpieczeństwa dla pacjentów i pielęgniarek pobierających wymazy z gardła i nosa.


Zastosowaną metoda badań będzie real time RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO. Osoby, które zostaną wyznaczone do wykonania badań zostaną poinformowane telefonicznie o wyznaczonej dacie oraz godzinie pobrania. 


Szpital prosi o zachowanie wytycznych przed pobraniem badań. Jest to zadbanie o pozostanie na czczo dwie godziny przed pobraniem. Pacjenci powinni mieć ze sobą dowód tożsamości oraz numer PESEL. Na badanie powinniśmy przyjechać swoim samochodem, tak, aby przed wizytą w punkcie nie pojawiać się w innych miejscach i nie załatwiać spraw. 


Wśród zaleceń znajduje się także przestrzeganie zasad higieny oraz społecznego dystansu, idąc do auta należy założyć maseczkę, kichać we własny zgięty łokieć, zachowanie odległości 2 metrów od innych osób.


Szpital wyjaśnia również - Pacjenci proszeni są o podjechanie własnym środkiem transportu pod Punkt pobrań, założeniu maseczki ochronnej, rękawiczek i optymalnie gogli oraz zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa, a przede wszystkim zachowanie odstępu 2 m pomiędzy samochodami, a także dystansu pomiędzy osobami w przypadku konieczności krótkotrwałego opuszczenia samochodu.


Jednostka wyraża nadzieję, iż punkt będzie przyśpieszał diagnozowanie osób zarażonych COVID-19, a także przyczyni się do ograniczenia rozprzestrzeniania się na obszarze powiatu. 


Źródło - Szpital Powiatowy w Sochaczewie. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

chris-warchris-war
+1
Czyli pacjenci szpitala oraz osoby przebywające na kwarantannie powinny podjechać do mobilnego punktu pobrań ? Brawo , ciekawe co na to sanepid . Nawet Bareja by tego lepiej nie wymyślił . (2020-05-30 08:18)
robroyrobroy
+1
nie jestem pacjentemszpitala ani na kwarantannie,to ile muszę zapłacić? (2020-05-30 09:26)
maqrtamaqrta
0
Mnie zastanawia ten dwumetrowy odstęp między samochodami. To auta też mogą zachorować? (2020-05-30 11:27)
jerzyk2205jerzyk2205
0
No nie wiem, czy ten mały kiosk ze zdjęcia nie jest jeszcze własnością firmy parkingowej, która od wielu lat toczy ze szpitalem spór sądowy o odszkodowanie za zerwanie wieloletniej umowy na prowadzenie przy szpitalu płatnego parkingu. Obecna władza powiatowa bez względu na koszty społeczne postanowiła 5 lat temu obciążyć szpital prowadzeniem bezpłatnego parkingu. Przy kontynuacji obecnej polityki władz powiatowych wobec szpitala, to i ten parking przestanie być potrzebny. (2020-05-30 13:46)
KamilWKamilW
0
Jakiś Rysiek, kolega ministra jeszcze się nie nachapał więc będą nam robić testy. Testy które nie są wiarygodne bo nawet owoce przebadane nimi chorują. Jedyne co jest pewne to to, że firma wykonująca testy zarobi miliony zł. a przy okazji zbierze wasze DNA i inne dane wrażliwe. (2020-05-30 16:42)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy