Zaloguj się do konta

Modernizacja boiska i budowa bieżni przy „Ogrodniku”

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie
2018-08-31
Edukacja

Już 9 września 2018 roku rozpocznie się głosowanie w ramach Powiatowego Budżetu Obywatelskiego na rok 2019, potrwa ono do 30 września br.

Jeden ze zgłoszonych projektów dotyczy przebudowy boiska przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie.  Wnioskowany zakres prac to  wymiana żużlowej nawierzchni bieżni, nowe podłoże wykonane miałoby zostać z polistyremu lub tartanu, odpornego na obuwie z kolcami, przepuszczalne dla wody. Obok bramek na boisku trawiastym zaprojektowano zeskocznię do skoku w dal, przewidziano również budowę rzutni do pchnięcia kulą. Całość uzupełniałyby  ławki sportowe oraz lampy oświetleniowe dla terenu bieżni, elementy te są niezbędne dla osób korzystających z obiektu.

Wymiana nawierzchni bieżni spowoduje wzrost bezpieczeństwa jej użytkowników, oraz to, że będzie można korzystać z obiektu niezależnie od pogody i pory roku. Obecny brak oświetlenia obiektu utrudnia  korzystanie z niego po zmroku. Postawienie lamp spowoduje, że wielu mieszkańców gmin  powiatu będzie mogła w godzinach popołudniowych i wieczornych korzystać z obiektu. Lampy solarne LED stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego oświetlenia. Dzięki temu bieżnia i przyległe boiska staną się miejscem w pełni wykorzystanym do  rozwoju sportu. Budowa bieżni, zeskoku do skoku w dal i rzutni do pchnięcia kulą przyczyni się do popularyzacji lekkoatletycznych dyscyplin sportu, wpłynie na wzrost aktywności fizycznej młodzieży i mieszkańców gmin powiatu sochaczewskiego.

Modernizowane obiekty służyć będą w godzinach lekcyjnych uczniom Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie, którzy są w większości mieszkańcami  gmin wiejskich powiatu sochaczewskiego. Jednocześnie obiekt  będzie dostępny dla mieszkańców powiatu sochaczewskiego, stanie się on  miejscem do biegania, uprawiania nording walking. Z bieżni i przyległego boiska korzysta szereg organizacji, stowarzyszeń i instytucji, a jego przebudowa pozwoli w pełni czerpać z walorów obiektu..  Na terenie boiska organizowane są zawody sportowe o randze powiatowej modernizacja bieżni pozwoli na podniesieniu standardu organizowanych zmagań i ich rozwoju. Dodatkowym atutem jest położenie obiektu w pobliżu stacji PKP i PKS, przystanki MZK, oraz dużego parkingu, co bezsprzecznie ułatwi dotarcie do obiektu mieszkańcom powiatu sochaczewskiego.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu sochaczewskiego do głosowania na projekt pt. „Modernizacja boiska trawiastego – budowa bieżni, skoczni do skoku w dal i rzutni do pchnięcia kulą przy  Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie”.

Miejsca, gdzie można oddać głos to:

•Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, ul. Piłsudskiego 65, 96-500 Sochaczew, Kancelaria Ogólna;

•Urząd Miasta Sochaczew, 1 Maja 16, 96-515 Sochaczew, Biuro Obsługi Klienta;

•Urząd Gminy Sochaczew, Warszawska 115, 96-500 Sochaczew, Biuro Obsługi Klienta;

•Urząd Gminy Rybno, Długa 20, 96-514 Rybno, Sekretariat;

•Urząd Gminy Iłów, Płocka 2, 96-520 Iłów, Biuro Obsługi Klienta;

•Urząd Gminy Młodzieszyn, Wyszogrodzka 25, 96-512 Młodzieszyn, Sekretariat;

•Urząd Gminy Brochów,Brochów 125, 05-088 Brochów, Sekretariat;

•Urząd Gminy Nowa Sucha, Nowa Sucha 59A, Sekretariat;

•Urząd Gminy Teresin, Zielona 20, 96-515 Teresin, Biuro Obsługi Klienta;

•w formie elektronicznej za pomocą e-mail, skan wypełnionych kart do głosowania można przesłać na adres budzetobywatelski@powiatsochaczew.pl.

 

Wnioskodawcy: nauczyciele, uczniowie i rodzice sochaczewskiego „Ogrodnika”.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc