Modernizacja sochaczewskiego dworca kolejowego

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Modernizacja sochaczewskiego dworca kolejowego Inwestycje sochaczew

23 sierpnia w godzinach przedpołudniowych w budynku dworca kolejowego w Błoniu, została podpisana umowa dotycząca modernizacji kolejnych ośmiu dworców kolejowych.  


W piątkowe przedpołudnie w budynku dworca kolejowego w Błoniu wśród zgromadzonych gości obecni byli m.in. Wiceminister Infrastruktury Andrzej Bittel oraz Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. Umowa, którą tego dnia podpisano dotyczyła modernizacji ośmiu dworców kolejowych. Trzy z nich znajdują się na terenie województwa Mazowieckiego, a dokładniej w Celestynowie, Błoniu i Sochaczewie. Pozostałe z nich, to dworce w Opalenicy, Pruszczu Gdańskim, Kuźnicy,Helu i Życzynie. Przebudowa ma na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa oraz dostosowanie dworca do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.


,,Jednym z założeń Programu Inwestycji Dworcowych jest modernizacja dworców w małych miejscowościach, położonych na terenie największych aglomeracji. Dzięki temu poprawia się komfort obsługi podróżnych, którzy coraz chętniej wybierają kolej jako niezawodny środek transportu wykorzystywany w codzienny dojazdach do miejsc pracy czy szkół. Ważnym aspektem dla lokalnych użytkowników kolei jest również to, że nasze działania pozwalają zwiększać bezpieczeństwo na terenie tych obiektów ."– mówi Małgorzata Zielińska, członek zarządu PKP SA.


Remont obiektu ma za zadanie zapewnić podróżującym komfort i bezpieczeństwo. Nowy budynek będzie wpisywać się w obowiązujące trendy projektowania oraz będzie przyjazny środowisku. Do 2023 roku na Mazowszu zostaną oddane do użytku łącznie 34 przebudowane dworce kolejowe.


(źródło www.mazowieckie.pl)

M. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

first-onefirst-one
0
Zobaczymy, jak na razie okolice dworca to zadeptane, zaśmiecone bajoro. Już nie będę wspominał o tym asfalcie, który w każde lato topnieje jak ser. (2019-08-24 07:57)
szymm2szymm2
+1
Ciekawe czy w końcu będzie WC na dworcu, bo te koło dworca toalety, to
strach do nich wejść (2019-08-24 10:56)
zbigniew15zbigniew15
+2
Czy nie stawiali warunków, żePIS musi wygrać wybory ? (2019-08-24 12:23)
medika_amedika_a
0
oj oj i będzie toaleta ???? a gdzie będzie noclegownia dla " panów " ???? (2019-08-25 13:52)
medika_amedika_a
0
a jeszcze kilkanaście lat temu pływały rybki w fontannie .. a teraz wszechobecny BETON

(2019-08-25 13:53)
robroyrobroy
0
ja tam drzewa widzę,jeszcze modernizacji nie rozpoczęli? (2019-08-25 14:59)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy