Modernizacja stadionu na Warszawskiej: ministerstwo da 2,5 miliona

/ 4 komentarzy / 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Modernizacja stadionu na Warszawskiej: ministerstwo da 2,5 miliona Inwestycje sochaczew
+2

To nie będzie szybka inwestycja. Już czekamy ładnych parę lat. Projekt budowy powstał na przełomie 2014 i 2015 roku. Ale jest w końcu pierwszy konkret. Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach konkursu przyznało sochaczewskiemu samorządowi ponad 2,5 miliona złotych na modernizację stadionu przy ul. Warszawskiej. A to oznacza, że prace mają ruszyć jeszcze w tym roku. Pierwszy etap inwestycji, obejmujący przebudowę płyty głównej, bieżni i trybun, ma być zrealizowany do końca 2019 roku.

 

Modernizacja stadionu przy ul. Warszawskiej realizowana ma być przez kilka lat i w kilku etapach. Zdecydowano się na taką formę realizacji inwestycji ze względu na jej ogromny koszt, który trudno by unieść miejskiemu budżetowi. Ratusz zabezpieczając w latach 2018 – 2019 (w Wieloletniej Prognozie Finansowej) w sumie 2,2 miliona złotych na to zadanie, poczynił starania o zyskanie zewnętrznej dotacji. I udało się. Pod koniec maja br. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki konkursu, radując władze naszego miasta przyznaniem ponad 2,5 miliona złotych dofinansowania na remont stadionu.

Jak podaje miejski samorząd, dzięki przyznanej dotacji oraz środkom własnym, czyli w sumie dzięki kwocie blisko 4,8 milionów złotych, do 2019 roku, włącznie, zmodernizowane zostaną płyta główna stadionu, bieżnia i trybuny. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku. W każdym razie możliwe jest już ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Wówczas poznamy też szczegółowy zakres prac, które zostaną wykonane w pierwszej kolejności.

Przypomnijmy, że projekt przebudowy kompleksu sportowego przy ulicy Warszawskiej powstał na przełomie 2014 i 2015 roku, a wykonało go Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane EKOBUD. Prace projektowe poprzedziły konsultacje z klubami sportowymi różnych dyscyplin działającymi na terenie naszego miasta.

W efekcie powstała koncepcja całkowitej odmiany infrastruktury sportowej na Warszawskiej. Poza zupełnie nową płytą główną docelowo powstać tu mają dwa boiska boczne. Kibiców sportowych na pewno ucieszy perspektywa montażu nowoczesnych trybun na ponad 1000 miejsc. Wyremontowane też zostaną istniejące korty tenisowe. Dużą zmianą i funkcjonalną, i estetyczną, będzie na pewno wzniesienie dwóch budynków klubowych. W ramach zadania wykonawca wybuduje też nowe parkingi, chodniki, toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz kasę biletową przy wejściu od ulicy Warszawskiej. Płyta główna boiska zyska nową nawierzchnię z trawy naturalnej i docelowo ma się stać komfortowym, nawadnianym, oświetlonym, ogrodzonym, wyłożonym przy polach bramkowych wzmocnioną nawierzchnią, placem do gry w piłkę nożną i rugby o wymiarach 68,4 x 100 m. Stadion przystosowany będzie do wymagań przepisów III ligi piłki nożnej.

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

bartosz9bartosz9
0
Wszystko fajnie pieknie, tylko czy będzie komu grać na tym nowy stadionie? Sekcja piłki jest w dołku od kilku lat, rugby (seniorzy) też nie prezentuje najlepszego poziomu oststnimi czasy. Oczywiście liczę na to że nowy obiekt będzie przyciagał więcej osób do uprawiania sportu. Ciekawe czy będzie podwyższone ogrodzenie od strony Kusocińskiego aby wyeliminować przeskakiwanie przez płot aby oglądać mecze, bo to jest patologia że szkoda 10pln na bilet, ale na piwko do meczu juz nie. (2017-06-09 09:19)
MitutoyoMitutoyo
0
To nie robione jest dla Nas czy dla Seniorów tylko dla nowego pokolenia, które bedzie miało gdzie trenować i wtedy będzie miał kto grać :D
Fakt, że kiedys nie było takich rzeczy i odnosiliśmy wieksze sukcesy. (2017-06-09 12:00)
robroyrobroy
0
czy wiedzą jaki jest koszt koszenia trawy i zamitania bieżni ? no chyba że w niedzielę zrobią loklną giełdę smochodowa-podkreślam LOKALNĄ ,bo wszystkie ""giełdy" to samochody z Białeghostoku,Pcimia i Sosnowca,ciekawe dlaczego? (2017-06-09 14:17)
robroyrobroy
0
Pan Bronisław,szef firmy budowlanej,główny sponsor i entuzjasta SKT-dla niewtajemnicionych- pingpongista-chociaż to fatalnie brzmi,  to FANATYK sportu i już ponad 10 lat temu proponował przebudowę stadionu dla potrzeb i NA MIARĘ Sochaczewa,szkoda że nie zrealizowano,szkoda (2017-06-15 16:36)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy