Moje córki krowy i inne hity w Kinie za rogiem

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Moje córki krowy i inne hity w Kinie za rogiem Film, fotografia sochaczew
+1

W najbliższą sobotę KzR Teresin włącza się do programu 2 Festynu "Rodzina Razem" organizowanego przez Gminę Teresin oraz TOK Teresin. W trakcie pikniku zapraszamy do kina najmłodszych widzów na darmowe pokazy bajek. Szczegóły pod linkiem: 2 Festyn "Rodzina Razem"

Natomiast w niedzielę fabularny film dla trochę starszych dzieci oraz film, który był najczęściej
nagradzanym w tym roku przez publiczność na wielu polskich festiwalach filmowych.


5 CZERWCA (niedziela)

16.30 – Bella i Sebastian
film przygodowy dla dzieci, reż. Nicolas Vanier, Francja 2013
95 min. –
od 7 r.ż. bilet 8 zł
Francja, rok 1943. W małej alpejskiej wiosce mieszka ze swoim przybranym dziadkiem 6-latek Sebastian - rezolutny, odważny i trochę samotny. Od pewnego czasu w okolicy z lękiem opowiada się o bestii, która pożera owce i atakuje ludzi - dziadek Sebastiana twierdzi, że to wielki zdziczały pies, który uciekł od znęcającego się nad nim właściciela. Niedługo później chłopiec w drodze do miasteczka staje z bestią oko w oko - i widzi zagubionego, chudego i brudnego jak nieboskie stworzenie pirenejskiego psa górskiego, który w żadnym razie nie wygląda na żadnego potwora, a wręcz robi wrażenie istoty spragnionej kontaktu z człowiekiem. Tak oto rozpoczyna się historia niezwykłej przyjaźni chłopca i psa, na którego polują okoliczni mieszkańcy, a potem również stacjonujący w wiosce żołnierze niemieccy. Uroczy mały Felix Bossuet w roli Sebastiana, piękne zdjęcia i bardzo udany polski dubbing.

18.30 – Moje córki krowy
komediodramat, reż. Kinga Dębska, Polska 2015,
83 min. –
od 12 r.ż., bilet 5 zł
Marta, gwiazda popularnych seriali, silna i dominująca, pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie Kasia tkwi w dalekim od ideału małżeństwie u boku męża nieudacznika i nieroba. Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie siebie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć. Kiedy poważna choroba matki zmusza je do wspólnego działania, stopniowo zaczynają się do siebie zbliżać. Mocno autobiograficzna rodzinna historia opowiedziana przez Kingę Dębską bez taniego sentymentalizmu i znakomicie zagrana przez troje świetnych aktorów: Agatę Kuleszę, Gabrielę Muskałę i Mariana Dziędziela.
NAGRODY:
2016 - Orły -
Nagroda Publiczności
2016 - Tarnowska Nagroda Filmowa -
Nagroda Publiczności
2016 - Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera", Kraków -
Nagroda Publiczności
2015 - FPFF, Gdynia: - Nagroda Dziennikarzy - Kinga Dębska -
Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Kinga Dębska - Nagroda Publiczności


Ilość miejsc w kinie ograniczona do 20 osób. Rezerwacja w ciągu tygodnia pod numerem tel. 516 367 900 (w weekendy tylko na godzinę przed każdym seansem) lub mailowo kinotok@tok.art.pl od poniedziałku do piątku. Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów w  sekretariacie TOK (pon.-pt. w godz. 8.00-16.00).
Bilety dostępne również tuż przed seansem (pierwszeństwo mają rezerwacje)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy