MOJE CÓRKI KROWY

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto:   MOJE CÓRKI KROWY Film, fotografia sochaczew
+1

20 maja,w sobotę o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na jeden z najciekawszych polskich filmów ostatnich miesięcy,komediodramat w doskonałej obsadzie, w reż.Kingi Dębskiej pt.:MOJE CÓRKI KROWY z 2015 roku.


Marta (Agata Kulesza) odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Jednak mimo sławy i pieniędzy nadal nie ułożyła sobie życia.Samotnie wychowuje dorosłą już córkę.W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry,Kasia (Gabriela Muskała) jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji.Pracuje jako nauczycielka.Jej małżeństwo jest dalekie od ideału.Mąż Kasi (Marcin Dorociński) to życiowy nieudacznik,wiecznie poszukujący pracy.Siostry nie przepadają za sobą,ale nagła choroba matki zmusza je do wspólnego działania.Muszą się zaopiekować ukochanym ale despotycznym ojcem (Marian Dziędziel). Siostry stopniowo zbliżają się do siebie,co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji...

MOJE CÓRKI KROWY to bezpretensjonalny, niewyrachowany, szczerze słodko-gorzki film jakiego dawno nie było w kinie polskim.W zasadzie w tym obrazie wszystko gra: od mądrego i przemyślanego scenariusza,precyzyjną reżyserię aż po muzykę i zdjęcia.

Największą siłą tego świetnego widowiska są kreacje aktorskie.Kulesza brawurowo,w wielu odcieniach gra połamaną życiowo aktorkę,która maskuje życiowe porażki statusem celebrytki. Muskała jako jej "gorsza" siostra jest na tyle kapitalnie infantylna,że pasowała by do filmów Woody Allena. Dziędziel tworzy rolę porównywalną do kreacji Jacka Nicholsona w "Czułych Słówkach". Natomiast Dorociński udowadnia że przykuł by uwagę,nawet grając drzewo czy krzesło.

Nie przypadkiem film Dębskiej porównywany jest do "Czułych Słówek" Mela Brooksa.Tak inteligentnej, przewrotnej i wzruszającej polskiej  komedii dawno nie było.To nowa jakość w naszym kinie.

Serdecznie zapraszamy.Film trwa 88 min.Wstęp wolny.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy