Zaloguj się do konta

Moje inspiracje, wyprawa na polarną wyspę Spitsbergen i na Alaskę

Przemysław Karda (pkarda)
2016-01-20
Filozofia, nauka
Czołem!


Późna godzina, a człowiek zamiast spać, to klawiaturę chwyta i zasuwa po klawiszach. O czym tym razem?


O moich inspiracjach, które bez wątpienia wpłynęły nie tylko na kształtowanie mojej osobowości, ale również odbiły całkiem pokaźne piętno na książce Interregnum. Spitsbergen oraz Alaska, dwie wyprawy na mroźną północ, które odpaliły fajerwerki w umyśle. 


Już niedługo otrzymacie we własne łapki, jedną z najlepszych powieści polskiego science-fiction (Karda, przestań się chwalić! No sorry, no, ale jest dobra!). Zdradzę jedno. Miejsca, które odwiedzają bohaterowie, są realnie oddane, dlatego, że widziałem je na własne oczy. Dzisiaj opiszę Alaskę i Spitsbergen. Co takiego znajdziecie w książce, co ja odkryłem na odludziu.


Wyprawy polarne czy ekstremalne mają coś takiego, że nigdy nie wiesz czy jeszcze jesteś normalny, czy już poprzestawiały się klepki. Pomyślcie, kto normalny za własne pieniądze, (ok, czasami za pieniądze sponsorów), wybiera się w odludne rejony, gdzie oprócz niebezpieczeństw, niewygód, głodu i zmęczenia nie zyska nic więcej? Nawet nie wypocznie, bo po każdym wyjeździe wraca jak styrany koń pociągowy. Głupi albo pasjonat!


No dobra, może i głupi, ale i pasjonat. Lubię doświadczać adrenaliny i niebezpieczeństw. W Interregnum, te rzeczywiste emocje, przelałem na bohaterów. Faktyczne problemy, sposób myślenia, to wszystko tam jest. Dlatego powieść, jest tak zbliżona do rzeczywistości. Czasami podobieństwa z codziennością nie są przypadkowe. 


Alaska pokazała mi dziką naturę i odseparowanie od świata cywilizacji. Pokazała pierwotną Ziemię, pozbawioną egzystencji człowieka. Spitsbergen, rozlewające się po kres horyzontu chłodne pustkowia, w których poczułeś się mały trybik w mechanizmie życia. 


Interregnum to również filozofia. Może dlatego warto ją przeczytać?


Taka mnie naszła refleksja. No, zatem jeśli nie masz co robić, to zapraszam do świata Interregnum. 

Kupić można ło tutaj: http://www.empik.com/interregnum-karda-przemyslaw,p1118987898,ksiazka-pJuż niedługo znowu coś skrobnę. 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc