Zaloguj się do konta

Mokre loty

Tygodnik Ziemia Sochaczewska
2009-06-03
Imprezy cykliczne

Dwudniowy festyn, którego główną atrakcją były popisy powietrzne motolotniarzy, rozpoczął się od zmagań lotników lądowych, czyli od zawodów latawcowych, gdzie na starcie stawiło się kilkudziesięciu młodych ludzi. Oni to, najczęściej wraz z rodzicami, emocjonowali się lotami swoich, na ogół samodzielnie wykonanych, latawców.
Loty oceniane były w dwóch kategoriach: latawców płaskich i skrzynkowych, zaś najlepszym puchary i nagrody wręczali: burmistrz Bogumił Czubacki i wiceprzewodniczący Rady Miasta Sławomir Szadkowski. Zwycięzca w kat. latawców płaskich powiedział nam, że zamienił na puchar latawiec, który poleciał tak wysoko, że urwał się z uwięzi i odfrunął. Atmosfera wśród młodych zawodników była sympatyczna i wszyscy dobrze się chyba bawili, zwłaszcza, że jeszcze w sobotnie przedpołudnie nie padało.
W kat. latawców płaskich
kl. I-III
I miejsce – Kacper Wróbel SP 3
kl. IV-VI
I miejsce Piotr Maleszewski SP 7
Gimnazja
I miejsce Mateusz Parzyszek gim. 2
w kat. latawców skrzynkowych
Gimnazja
I miejsce – Jakub Pietruszka gim. 2
Później pogoda znacznie się popsuła, lecz mimo to spora część zawodników mających wziąć udział VII Mistrzostwach Mazowsza w Mirkolotach na pola czerwonkowskie dotarła. Mistrzostwa otworzył burmistrz Bogumił Czubacki wraz z ich honorowym patronem wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim, który pierwszy raz w życiu przeleciał się motolotnią, kierowaną przez radnego Witolda Antuszewicza, głównego organizatora mistrzostw. Powietrzne popisy lotniarzy stanowiły atrakcję dla przybyłych mieszkańców miasta, bowiem po południowym ulewnym deszczu do wieczora już nie padało. Ci co przyszli pewnie więc nie żałowali, zwłaszcza, że śmiałkowie mieli możliwość wzniesienia się w powietrze na motolotni wraz z pilotem i przeżycia niebywałej przygody.
Na dole zaś przygrywała Sochaczewska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Edwarda Glanca. Na zakończenie pierwszego dnia dużą przyjemność zwolennikom muzyki irlandzkiej i szkockiej sprawił zespół Stonehenge, który, wraz z grupą taneczną Salake, dał świetny koncert.
Niedziela, to znów pogoda w kratkę, mimo to udało się przeprowadzić program z okazji Dnia Dziecka, podczas którego artyści z Agencji Artystycznej bawili młodzież i dzieci. Były tańce, był szczudlarz i prezenty dla najmłodszych. Niestety, z powodu kapryśnej pogody tłumów nie było.
Zawody w Mikrolotach również udało się mimo niesprzyjającej pogody rozegrać. Triumfowali w nich:
I miejsce - Mariusz Jarmuszczak - Aeroklub Poznański
II - Edmund Górski - Stowarzyszenie Lotnictwa Amatorskiego Sochaczew
III - Jerzy Pilaciński - Aeroklub Płocki
Miejmy nadzieję, że za rok, podczas VIII Mistrzostw Mazowsza w Mikrolotach, pogoda będzie jak drut.
Sławomir Burzyński

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne6

Plac Kościuszki - spontaniczna akcja mieszkańców [wideo]

Sprawy urzędowo-administracyjne30

Wybory 2020 - kilka pytań

Sprawy urzędowo-administracyjne2

Alert RCB - agitacja wyborcza?

Sprawy urzędowo-administracyjne2

W niedzielę wybory. Weźmy wszyscy w nich udział

Pożary, straż pożarna

Strażacy usuwali skutki burzy: na odcinku 50 m wiatr powalił 8 drzew

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc