Monitoring ujawnił 609 wykroczeń i przestępstw

Znany jest raport z pracy Centrum Monitoringu Miasta za III kwartał 2008 roku. Od 1 lipca do 30 września, w czasie 389 dyżurów operatorzy zarejestrowali 374 zdarzenia, o których poinformowano dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, oraz jedno zdarzenie, o którym poinformowano dyżurnego Pogotowia Ratunkowego. W sumie ujawniono 609 wykroczeń i przestępstw. Rozbieżność w ilości wykroczeń i przekazanych policji informacji wynika z faktu, że np. w piciu alkoholu uczestniczyło kilka osób, z których każda popełniała wykroczenie.
Najczęściej informowano o spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym (460 osób), upojonych alkoholem osobach leżących na ławkach i trawnikach (48), wykroczeniach drogowych tj. parkowaniu w miejscach niedozwolonych i nocnych wyścigach (37), załatwianiu potrzeb fizjologicznych w miejscu publicznym (19) oraz o bójkach do których dochodzi zwykle przed lokalami rozrywkowymi.
Najwięcej zdarzeń zarejestrowały kamery przy ul. Traugutta (176), na Placu Kościuszki i w parku przy ul. Chopina (po 43), przy ul. Sienkiewicza (42), na ul. Pokoju (39) oraz na peronie PKP (16). Pozostałe kamery nie zarejestrowały żadnych zdarzeń, lub pojedyncze incydenty.
Do największej ilości zdarzeń dochodziło w godzinach: 12.00 – 14.00 (średnio 60) oraz 19.00-21.00 (56). Najbezpieczniej jest nad ranem, od 2.00 do 7.00.
Od poniedziałku do czwartku pracownicy Centrum notowali średnio po 48 zdarzeń, w niedziele po 56 zdarzeń, w piątki 58 natomiast w soboty aż 66 niedozwolonych zachowań.
W III kwartale roku Centrum Monitoringu jedenastokrotnie wykonywało czynności zlecone przez Komendę Powiatowa Policji w Sochaczewie m.in. kontrolowano przejazd kibiców piłkarskich, prowadzono obserwację osób podejrzanych o dokonanie przestępstw i wagarowiczów. Policji przekazano 132 fotografie dokumentujące naruszanie prawa oraz 15 płyt CD i DVD z nagraniami potwierdzającymi akty wandalizmu lub innego naruszania prawa.

daw

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy