Monitoring w Sochaczewie

/ 5 komentarzy

System monitoringu na terenie Sochaczewa składa się na razie z 13 kamer. Pracownicy monitoringu, którzy testują jego niezawodność w każdych warunkach, czy to w nocy czy podczas deszczu, stwierdzają, iż działa on sprawnie. Mimo to wciąż poddawany jest dalszym testom, aby uzyskać wysoki poziom działania. Jak przekazuje szef zespołu Monitoringu Miejskiego, pan Ireneusz Kisiołek, system działa w oparciu o urządzenia firmy Bosch, które umożliwiają dostosowanie pola widzenia kamery w sposób bardzo dokładny nawet w nocy, ponieważ system przełącza się na tryb „noktowizyjny”. Mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, a także nie muszą martwić się o swoją prywatność, gdyż wspomniany system rejestruje tzw. ciemne pola, czyli niewidoczne miejsca, np.: w momencie skierowania kamery na okno bloku. Monitoring ma za zadanie wychwytywać podejrzane zachowania osób, które mogą dokonać przestępstwa lub wykroczenia. Łączność z policją, służbą ochrony kolei, pogotowiem czy strażą pożarną mają służyć szybkiej interwencji w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Sochaczewa. Zdjęcia i nagrania ruchome mogą być również pomocne sądowi, prokuraturze i policji jako materiał dowodowy. Dotychczas zaobserwowano wiele niebezpiecznych sytuacji, o których natychmiast została powiadamiana policja, której reakcje były bardzo szybkie i profesjonalne.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

PSGGPSGG
0
Mam prośbę o udostępnienie choćby krótkich, kilkusekundowych nagrań z tych kamer. Bardzo mnie zainteresował przede wszystkim tryb noktowizyjny ... (2008-07-17 15:21)
marniumarniu
0
Bardzo dobry pomysł z zamieszczeniem krótkiego filmiku .. (2008-07-17 16:27)
IrekisIrekis
0
postaram się go pokazać oczywiscie bez zarejestrowanych zdarzeń, i zgodnie z procedurami formalnymi. Rozumiem że ma to być tryb dzienny i tryb noktowizyjny(nocny)
pozdrawiam wszystkich mieszkańców Socho
Ireneusz Kisiolek (2008-07-17 17:21)
PSGGPSGG
0
Wdzięczny będę. Zdarzenia mnie nie interesują, jedynie jakość nagrań i możliwość identyfikacji detali w trybie nocnym... Czekam niecierpliwie, pozdrawiam. (2008-07-17 22:46)
robroyrobroy
0
obrazy z kamer monitoringu raczej nie powinny być udostępniane w necie,moze pojedyńcze zdjęcia dla zaspokojenia ciekawości, ale jak zobacze zdjęcia z nocy i pomyślę"tak to widzą?to mogą mi naskoczyć!" to co?sam fakt istnienia monitoringu,kilka udanych interwencji powinien przyhamować pijaną gówniarzerię w wywalaniu śmietników,dopóki nie wiedzą gdzie i jak-niech się boją (2008-07-20 11:22)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy