Zaloguj się do konta

MOSiR dymi - smog to problem nas wszystkich

Redakcja
2019-11-23
Sprawy urzędowo-administracyjne
Podczas spotkania z burmistrzem miasta Sochaczew, jakie odbywają się co roku, mieszkańcy mogą zgłaszać wszelkie sprawy z jakimi borykają się na co dzień. Tak też jest i w tym roku. Burmistrz chętnie i z zaangażowaniem odpowiada na pytania, a jeśli jest temat, który wymaga większego wdrożenia jest szansa, że odpowiedź będzie można uzyskać już w urzędzie w odpowiednim wydziale. 


Takie spotkania to jedno z najbardziej trwałych i budujących związek publicznego urzędu z mieszkańcami. Burmistrz Piotr Osiecki nie tylko organizuje je co roku, to jest jeszcze wiele terminów w których można wziąć udział w spotkaniach. Mieszkańcy nie mogą zatem podpierać się argumentem o braku kontaktu z władzami miasta. 

 

Podczas ostatniego spotkania pojawił się temat smogu. Nie tylko jako całokształtu problemu z jakim zmaga się urząd i mieszkańcy, ale i jednostkowego, który emitują jak się okazało również i podległe ratuszowi jednostki. 


- Sprawa ze smogiem nie jest tematem nowym. W Sochaczewie nie ma już takiej sytuacji jak kilka, bądź kilkanaście lat temu z dymiącymi kominami. Podłożem jest często podłoże ekonomiczne. Tu można wykorzystywać programy rządowe. Jednak nie zawsze. Często się niestety zdarza, że na osiedlach mieszkańcy palą tym co nie jest dozwolone. 


My staramy się wspierać i zachęcać do wzięcia udziałów w różnych programach. Po tym czasie na pewno rozpoczniemy etap egzekwowania. Będziemy starali się docierać do tych, którzy łamią przepisy. Na pewno będziemy liczyć na pomoc mieszkańców. (...)


Wystarczy jeden nieuczciwy mieszkaniec, który będzie palił wszystkim to co z tego, że stu będzie uczciwych. Jeśli Państwo znacie jakieś drastyczne przykłady to można od razu to zgłosić. Jak sąsiad mnie truje to można go raz ostrzec - mówił burmistrz miasta. 


Jeden z mieszkańców zwrócił uwagę na dymiący komin jednego z budynków Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na dowód przedstawił zdjęcie tego zdarzenia. 


- Podejrzewam, że w Sochaczewie jest więcej problemów, więcej kominów nawet na ulicy Warszawskiej, ale zwrócę uwagę dyrektorowi ośrodka sportu. Problem rzeczywiście dotyczy wszystkich - odpowiedział burmistrz. 


Podjęto również zagadnienie przyłączenia obiektów użyteczności publicznej do sieci gazowej. Tu burmistrz wymienił szkoły, przedszkola, Urząd Miasta czy też Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.   Opinie (5)

zabczynski227

Panie Osiecki zamiast kasę wyrzucać w błoto na sponsoring rugbistów ( 7 miejsce mimo wzmocnień z całego świata ) to kup Pan piec v generacji i nie zasmradzaj Pan miasta . Szuka Pan domów gdzie palą byle czym a problemu na MOsirze nie umie Pan rozwiązać . To cała Pana wladza. [2019-11-23 22:57]

robroy

coś mi się wydaje że pan Burmistrz jakiś taki na tym zdjeciu [2019-11-24 10:06]

lokalny

Najpierw opowiadali bajki o inwestorach w Sochaczewie, a teraz mamy baśn o walce ze smogiem. Tylko w tej baśni jakoś mało szczegółów co do narzędzia, którym mają ubić smoga. Jak zgłaszałem wcześniej drastyczny przypadek, to byłem traktowany jak natręt. [2019-11-24 15:47]

robroy

w Krakowie już zabronili palić drewnem ikarają [2019-11-24 17:54]

stawik12

Strasznie wyglada , chyba się postarzał albo chory jakiś .Chyba problemy władzy go przerastają. Panie Osiecki a może czas odpocząc , po co Panu ta wladza, chce Pan sie wykończyć . Dobrze Panu życzę , a problemów będzie coraz wiecej a nie mniej .A na nagrobku - Burmistrz na nikogo nie dziala , był i go nie ma to cała prawda , A ŻYCIE TOCZY SIE NADAL [2019-11-24 22:39]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc