Most i Płocka do remontu w 2016 r.

/ 13 komentarzy
Zdjęcia i foto: Most i Płocka do remontu w 2016 r. Inwestycje sochaczew

Wszystko wskazuje na to, że remont ulicy Płockiej wraz z remontem strategicznego mostu w Sochaczewie wykonany zostanie w 2016 roku. Wniosek o dofinansowanie tego zadania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” zajmuje wysokie 9 miejsce na liście rankingowej, przedstawionej w końcu listopada przez wojewodę mazowieckiego. Ostateczną pewność będziemy mieli na przełomie roku, ale już teraz można stwierdzić, że szansa na pozyskanie 3 milionów złotych dofinansowania do zadania jest bardzo duża.

 

Mówimy o remoncie Płockiej od wysokości pl. Kościuszki do skrzyżowania z ulicą Gawłowską. W ramach inwestycji wyremontowany ma też być most na Bzurze, który prosi się o to od dawna i zgodnie z ekspertyzą techniczną powinien być naprawiany już od upływającego właśnie roku.

Jak informuje ratusz, zadanie obejmie m. in. położenie nowej nakładki asfaltowej na wskazanym powyżej odcinku Płockiej. Ulicy towarzyszyć też będzie ścieżka rowerowa poprowadzona po stronie zamku, łącząca pl. Kościuszki z Gawłowską (ścieżka zaczynać się będzie od przejścia dla pieszych przy kościele parafii św. Wawrzyńca, a kończyć na wysokości sklepu „U Józefa”). Mamy nadzieję, że ów pas dla rowerzystów zbudowany będzie rozsądniej i bezpieczniej niż przy ul. Staszica, której remont właśnie dobiega końca.

Kierowców zainteresuje zapewne, że zgodnie z projektem, wykonany zostanie prawoskręt w ulicę Gawłowską (dodatkowy pas dla skręcających w prawo tuż przed światłami na Płockiej). Ratusz chce też, by odcinek ten nabrał reprezentacyjnego charakteru, a to m. in. poprzez montaż stylizowanych latarni spójnych stylistycznie z tymi, które zdobią pl. Kościuszki, Staszica czy Warszawską. 

Zdaniem Urzędu Miasta pozycja wniosku o dofinansowanie na liście rankingowej jest bardzo mocna, biorąc pod uwagę fakt, że na 97 wstępnie zakwalifikowanych projektów Sochaczew zajmuje 9 miejsce. Jego punktację miał podwyższyć fakt współpracy z naszym starostwem powiatowym, które zapisało 300 tysięcy złotych dofinansowania do inwestycji. Dodajmy, że wartość zadania szacuje się na 6 milionów złotych. Do końca grudnia wojewoda mazowiecki ma ostatecznie zdecydować, które z projektów zostały zakwalifikowane i czy dostaniemy 3 miliony złotych na Płocką.


figa 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (13)

Obywatel85Obywatel85
+1
Zapowiada się ciekawe widowisko :-) barierki,kostka,studzienki,krawężniki i te sprawy hehe ale żeby nie było ten fragment powinien być zrobiony lata temu. (2015-12-10 16:52)
RotorRotor
0
W ubiegłym roku przed wyborami dokładnie magistrat mówił to samo i co ? ano mówił . A za rok będzie że coś i coś tak i że będzie będzie. Słowem w pislamie słowa płyną jak rzeka bez konsekwencji, ale stop....... tylko do czasu, jak się ludzie wk.......ą i pogonią marną władzę PSIsów. To wtedy gębę rozdziawią że stołeczek z pod dupki ciepły zabrali hi hi. A tymczasem ?


(2015-12-10 16:52)
użytkownik21483użytkownik21483
-4
Pisalem juz tu nie raz jak pojawial sie artykul o Staszica.
A tu jeszcze sa lepsi jeszcze nie zaczeli robic a juz narzekaja.
Ludzie wy w tym zniszczonym brzydkim dziurawym miasteczku jestescie pojeba....ni jestescie jak to miasteczko ochydne.
Banda poje...ych oslow. Przestancie narzekac a cieszcie sie ze cos w tej wsi robia . Bo trzeba morda e kubel i nie bulgotac. Bo jeszcze troche to ta sochaczewska wies sie rozsypie rozpadnie sie a na ulicach porobia sie same dziury i sie po kruszy i bedziecie miec z tego tkzw. Leszowke...
Wiec mordy w kubel Sochaczwskie dewoty i koniec z nazekaniem bo niedlugo bedziecie mieli tu misteczko po PGR-owskie.
Tu na tej wsi trzeba sie cieszyc z wszystkiego co zrobia !!!!!!!! Nawet jak poprawia slupek przy ulicy przekszywiony cofaniem przez jakiegos niedorajde.
Bo juz za Zyrardowem Bloniem Lowiczem Gostyninem tooo my jestesmy daleko . Kiedys te miasta uwazane za brzydkie ponure a teraz rozkwitaja duzo sie tam buduje .
Dobrze ze jestem tu tylko w Soboty i w Niedziele juz uciekam . A jak wracam tu to zaraz kurw....e.
Bo nie ma od pkp ulicy bez dziurska. Zawsze gdzies sie wpier....le ze hu.... mnie bierze. Jade i klne cyt; kur.... jeba..... wiocha...
Troszeczke i ja tu ponarzekalem ale pszestancie i cieszcie sie z wszystkiego co tu planuja zrobic. (2015-12-10 18:52)
mopsekomopseko
0
Pytam się a gdzie jest remont elementów nośnych mostu . Bo jako inżynier twierdzę ,że to one powinny być głównym celem remontu.Gza mimo ,że opuściłeś to miasto (z tego co piszesz , ) to jednak słomy się nie pozbyłeś , a po języku rozpoznają Cię nawet w Paryżu żeś z Sochaczewa.Pozdrawiam i życzę na gwiazdkę - słownik mowy polskiej coraz bardziej popularny. (2015-12-10 18:59)
MarionMarion
+1
Proponuję na początek wydłużyć światło zielone na skrzyżowaniu za mostem w godzinach 7:30 -8:00 kiedy to pół powiatu stoi w korku na tym moście. Gadanie władz, że tego nie można zrobić bo światła są zsynchronizowane z e światłami na drodze wojewódzkiej to wg mnie głupota, chyba chodzi o dobro nas mieszkańców a nie o jakieś wcześniej zawarte porozumienia. A wystarczyło by o pół minuty zrobić dłuższe zielone światło aby znacząco poprawić sytuacje na moście w godzinach porannych. (2015-12-10 19:01)
jerzyk2205jerzyk2205
+2
Wreszcie! Pierwsza miejska schetynówka od pięciu lat burmistrza Osieckiego, ale lepiej późno niż wcale. Gratuluję doświadczonym pracownikom, którzy przygotowali dobry wniosek - to Ci sami, którzy wcześniej składali wnioski na Traugutta i Warszawską. Cieszę się, kiedy miasto pozyskuje pieniądze zewnętrzne, bo z obecnego budżetu niewiele zostaje na rozwój. :) Trzymam kciuki za powodzenie kolejnych projektów realizowanych z pozyskanych środków. (2015-12-10 19:12)
Obywatel85Obywatel85
+2
GZA..............gimnazjum dziś zamknięte ????? (2015-12-11 10:38)
adam11111adam11111
+1
I dzięki Panu Jerzemu mamy środki finansowe na remont ulicy, mostu.... bo wykształcił kadry do składania wniosków na pozyskiwanie środków zewnętrznych, gdyby nie Pan Jerzy to obecnie w mieście nic nie można byłoby zrobić bo nikt by nic nie potrafił. Chore włosy się jeżą Panie Jerzy..... (2015-12-11 10:53)
kacperskyykacperskyy
+1
pomijajac jezyk GZA oraz epitety skierowane w kierunku mieszkancow to niestety z reszta wypowiedzi nie idzie sie nie zgodzic.

ps. slowo do redakcji, mozecie zmienic tak zeby bylo widac like i unlike a nie jak jest teraz zeby widoczna byla tylko roznica? poprawi to przejrzystosc. dziekuje :) (2015-12-11 11:44)
kacperskyykacperskyy
+1
inwektywy a nie epitety... co za matoł ze mnie :) (2015-12-11 12:03)
robroyrobroy
-1
przeklejone _Zbudować nowy most (chociaż czy ta 200 metrowa kładka to most? ,trzy przęsła gotowe do montażu, stare wysadzić,zgonić na terrorystów,w kilka dni osadzić nowe przęsła i most będzie służył następne 100 lat,łatanie jak to zwykle u nas się dzieje nic nie da,wyklepią,połatają i za 4-5 lat do poprawki , nie takie rzeczy ze szwagrem robiliśmy w Ameryce,szybciej,taniej ,nowocześniej (2015-12-14 10:18)
robroyrobroy
-1
też pomysł (2015-12-14 10:48)
RotorRotor
0
Nie uwierzę jak nie zobaczę, remont ulicy i mostu to poważna i namacalna inwestycja. Wymaga planu no i pieniędzy, dużo pieniędzy i dobrych wykonawców, a nie partaczy z jakiejś kwazi firmy. To nie jest to samo co jakieś ble ble i coś tam w jakimś zapyziałym radyjku czy kaprawej telewizyjce Twa mać, bajania o niewidzialnych cudach i kreowanie jakiegoś pazernego i cwanego "batmana", nazywającego siebie "Łojcem". Szerzącego nietolerancję i wzajemną nienawiść obywateli do siebie. Tu zwroty w artykule powyżej że " wszystko wskazuje na to ", prawdopodobnie ", już pokazują na znane nam obiecanki cacanki będzie , będzie , będzie i nic więcej. Kolejna ściema i tyle ...................ble bleee bleeeeeeee ? A za rok drodzy państwo usłyszymy że coś tam ? i że się znowu nie powiodło się bo .............. ktoś znowu przeszkodził...................ciekawe kto tym razem będzie stał za tym że się państwu nie uda........pewnie jakiś tajny sPISek wrogich sił, syjonistyczno liberalnych ? ups ale przecież rząd już ich i wojewoda ich i poseł ich i prezio ich i ...........................................? dupa bedzie pewnie jak zwykle ?

(2015-12-14 11:25)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy