MOST SZPIEGÓW

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto:   MOST SZPIEGÓW Film, fotografia sochaczew
+3

W sobotę 15 października o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na sensacyjny film prod.amerykańskiej,oparty na faktach pt.:MOST SZPIEGÓW w reżyserii mistrza kina Stevena Spielberga z 2015 roku.


Rok 1957,prawnik James Donovan (Tom Hanks) specjalizujący się w ubezpieczeniach,otrzymuje propozycję reprezentowania przed sądem radzieckiego Rudolfa Abla,którego wina jest bezsporna.Ponieważ w państwie demokratycznym każdy ma prawo do obrony,idealista Donovan propozycję przyjmuje.Dzięki niemu Abel unika pewnej,zdawałoby się kary śmierci ale sytuacja mocno się komplikuje...


MOST SZPIEGÓW to mistrzowski zimnowojenny thriller, nosi wyraźne piętno swojego twórcy.Nie ma tu mroku ani pesymistycznych rozważań o zawodzie szpiega,ani szaleńczej akcji i skomplikowanej intrygi.Jest za to dużo dialogów i wiary w demokratyczne wartości .I wcale nie oznacza to czegoś złego.


Spielbergowi udało się uniknąć nudziarstwa. MOST SZPIEGÓW dowodzi, że reżyser nie zatracił zdolności kręcenia filmów,które są czystą kinową przyjemnością.Czas spędzony na seansie nie dłuży się ani na moment.To znakomite,zrealizowane z dbałością o szczegóły kino rozrywkowe.


Serdecznie zapraszamy.Film trwa 140 min. Wstęp wolny. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy