"Motoserce 2019 Sochaczew" w Muzeum Kolei Wąskotorowej

Zdjęcia i foto: "Motoserce 2019 Sochaczew" w Muzeum Kolei Wąskotorowej Spotkania, jubileusze sochaczew

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie niejednokrotnie wspiera lokalne inicjatywy, biorąc udział w wielu ciekawych wydarzeniach. Jedno z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę, 21 września br. Mowa o znanym dobrze ziemi sochaczewskiej pikniku charytatywnym "Motoserce Sochaczew", organizowanym co roku przez Klub Motocyklowy Boruta MC Poland Sochaczew przy udziale naszej placówki. Impreza odbędzie się w godzinach 9.30–19:30 na terenie muzealnego skansenu, a towarzyszyć jej będą liczne atrakcje i niespodzianki, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W tym dniu w naszej jednostce będą obowiązywały bezpłatne bilety wstępu. Ponadto w godzinach popołudniowych odbędzie się bezpłatny przejazd pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Miasto (ul. Warszawska) – Sochaczew Wąskotorowy (muzeum).

Przypomnijmy, że "Motoserce" jest ogólnokrajową akcją krwiodawstwa zainicjowaną w 2009 r. przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Klub Motocyklowy Boruta MC Poland Sochaczew od wielu lat realizuje tę inicjatywę we współpracy z Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Cieszymy się, że już po raz kolejny możemy uczestniczyć w wydarzeniu, którego głównym celem jest wsparcie osób potrzebujących.

Niewątpliwie na tegorocznej edycji "Motoserca" wszystkim będzie brakowało jednej ważnej osoby. Zmarły przed dwoma miesiącami Tomasz Sołdaczuk był społecznikiem i organizatorem wielu akcji charytatywnych w Sochaczewie, w tym wieloletnim koordynatorem "Motoserca" w naszym mieście. Choć nie ma go już wśród nas, jego piękna idea pomagania innym wciąż żyje, a my poprzez udział w tak wyjątkowych wydarzeniach możemy ją kontynuować, do czego wszystkich serdecznie zachęcamy. Z tym też przesłaniem zapraszamy jeszcze raz do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, gdzie oprócz możliwości spędzenia w miłej atmosferze pierwszej części weekendu, będzie również okazja wspomóc chorego małego Mikołaja i podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie.

Monika Szymańska
Tomasz Karolak

asystenci muzealni
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

"Motoserce 2019 Sochaczew" – program (21 września, wstęp wolny)

10:0014.00 – zbiórka krwi
10:30 – występ zespołu Kontrast
13:30 – występ zespołu Banał
15:00 – występ Mai Kapłon
16:00 – bezpłatny przejazd pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Miasto (ul. Warszawska) – Sochaczew Wąskotorowy (muzeum)
16:30 – występ zespołu Malina Blues Band
18:30 – występ zespołu Nadolny Gang

Ponadto: animacje, konkursy, gry i zabawy dla dzieci, pokazy walk judo i karate, pokaz pojazdów, strzelnica sportowa, poczęstunek grochówką.

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (2 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy