Motoserce 2019 - fotorelacja

/ 64 zdjęć
Zdjęcia i foto: Motoserce 2019 - fotorelacja Interwencje i pomoc sochaczew
+59

W sobotę, 21 września od samego rana na terenie Stacji Muzeum Kolejki Wąskotorowej trwała akcja ,‚Motoserce’' 2019. To wydarzenie, które od wielu lat przygotowywane jest przez Klub Motocyklowy Boruta MC Poland - Sochaczew. 

Sochaczewskie Motoserce to bez wątpienia skojarzenie ciekawej imprezy motocyklowej z ideą upowszechniającą oddawanie krwi, a także z niesieniem pomocy tym, którzy jej bezsprzecznie potrzebują. Tegoroczna zbiórka przeznaczona była dla Zespołu Szkół  im. ks. Jana Twardowskiego w Erminowie, a także na leczenie chorego Mikołaja Rokickiego. Mikołaj to mały, niezwykle waleczny chłopiec, który choruje na rzadką chorobę genetyczna "hiperinsulinizm". Jego trzustka produkuje zabójcze ilości insuliny, co prowadzi do groźnej dla zdrowia i życia hipoglikemii. Jedyna szansą na całkowite wyleczenia jest kosztowna operacja za granicą. 

W tym roku mieszkańcy naszego miasta ponownie okazali swe ogromne serca i wewnętrzną potrzebę niesienia pomocy. Chętnie brali udział w przygotowanych licytacjach, wrzucając datki do puszek. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji oraz niespodzianek, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Odbyły się pokazy ratownictwa, animacje, konkursy, gry i zabawy dla dzieci, pokazy sportów walki, pokazy pojazdów, przejazd kolejki wąskotorowej oraz występ Szkolnego Teatru Nauczycieli. Były stoiska gastronomiczne, warsztaty wikliniarskie, stoisko z wyrobami rękodzielniczymi i wiele, wiele innych. 

Bardzo ważnym nowym elementem, który się pojawił w tegorocznej edycji Motoserca był punkt informacyjny nowo powstałego Stowarzyszenia na rzecz osób z autyzmem Jestem, gdzie można było za przysłowiowy wrzut do puszki podarować swojemu dziecku jedną z cudownych maskotek. Tego dnia na scenie muzycznej pojawiły się zespoły: Kontrast, Banau, Maja Kapłon, Malina Blues Band oraz Nadolny Gang. Oczywiście nie zabrakło również zbiórki krwi oraz namiotu DKMS gdzie rejestrowano potencjalnych dawców szpiku.

Mimo iż to pierwsza edycja na której nie był obecny Tomasz Sołdaczuk, który przez wiele lat koordynował sochaczewskie Motoserce, to organizatorzy zrobili wszystko, żeby jego piękna idea pomagania innym wciąż była żywa.

M.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy