"Motoserce 2019 Sochaczew" – podsumowanie

/ 20 zdjęć
Zdjęcia i foto: "Motoserce 2019 Sochaczew" – podsumowanie Imprezy cykliczne sochaczew
+15

W sobotę, 21 września br., na terenie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie odbyła się XI edycja sochaczewskiego "Motoserca". W ramach wydarzenia, organizowanego corocznie przez Klub Motocyklowy Boruta MC Poland z Sochaczewa we współpracy z naszą placówką, przygotowano szereg atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wśród nich były m.in. animacje, konkursy, gry i zabawy, strzelnica sportowa czy przejażdżki konne. Odbyły się również pokazy pojazdów, ratownictwa czy sportów walki. Na muzealnym skansenie wzrok przyciągały liczne stoiska wystawowe z wyrobami rękodzielniczymi lub degustacyjno-gastronomicznymi. Czas gościom umilały występy zespołów muzycznych, których można było posłuchać przy budynku Centrum Edukacyjno-Turystycznego. Na scenie zobaczyliśmy zespoły Kontrast, Banał, Malina Blues Band, Nadolny Gang, a także Maję Kapłon, finalistkę jednej z edycji znanego programu "The Voice of Poland". W trakcie imprezy Muzeum Kolei Wąskotorowej zorganizowało darmowy przejazd pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy. Ponadto przez cały dzień obowiązywały bezpłatne bilety wstępu do naszej placówki.

"Motoserce" jest ogólnokrajową akcją krwiodawstwa zainicjowaną w 2009 r. przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych i ma charakter całkowicie charytatywny. Głównym założeniem imprezy jest zbiórka krwi, ale oprócz tego przedsięwzięcia prowadzone są różnorodne aukcje na rzecz potrzebujących. Celem "Motoserca 2019 Sochaczew" była pomoc dla chorego małego Mikołaja Rokickiego oraz podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie. Jak zwykle, nie zawiedliśmy się na dobrych sercach sochaczewian, którym chęć pomagania innym nie jest obojętna. Tego dnia bowiem naszą jednostkę odwiedziły łącznie 902 osoby, a ich ofiarność przyniosła zbiórkę 8,1 litra krwi, 3400 zł na potrzeby szkoły w Erminowie, a także 5400 zł na leczenie małego Mikołaja.

To była wyjątkowa edycja "Motoserca", gdyż po raz pierwszy bez zmarłego Tomasza Sołdaczuka, który był wieloletnim koordynatorem tego wydarzenia w naszym mieście. Żywimy nadzieję, że pomimo jego nieobecności wśród nas, jego idea pomagania innym będzie wciąż żywa i kontynuowana w następnych latach.

Dziękujemy wszystkim za obecność oraz hojność, a na kolejną odsłonę "Motoserca" zapraszamy już za rok!

Monika Szymańska
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. Monika Szymańska, Tomasz Karolak

Więcej zdjęć w naszej galerii!

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy