Mówimy NIE podwyżce podatków w Sochaczewie!

Zdjęcia i foto: Mówimy NIE podwyżce podatków w Sochaczewie! Partie polityczne sochaczew

Stanowisko Klubu radnych Rady Miejskiej „Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej' w sprawie podwyższenia podatków od nieruchomości na 2013 rok

Szanowni Mieszkańcy Sochaczewa!

Klub Radnych Rady Miejskiej w Sochaczewie „Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej” pragnie poinformować mieszkańców Sochaczewa za pośrednictwem lokalnych mediów o stanowisku, jakie zajęliśmy podczas głosowania nad projektem uchwały podnoszącym podatek od nieruchomości na 2013 rok.

Zbliżający się wielkimi krokami do naszego kraju kryzys gospodarczy, a także w kolejnej perspektywie planowana realizacja oszczędnego budżetu przez Rząd może doprowadzić do sytuacji, w której mieszkańcy naszego kraju w tym także sochaczewianie zmuszeni będą do ponoszenia coraz większych obciążeń finansowych. Pogarszająca sytuacja już dziś dotyka wszystkie grupy społeczne. Gdy w wyborach samorządowych w 2010 obdarzyli nas Państwo zaufaniem wybierając nas do Rady Miejskiej obiecaliśmy, że uczynimy wszystko by polepszyć warunki życia w naszym mieście, że zawsze będziemy stawać w Waszej obronie, gdy ktokolwiek będzie się domagać pieniędzy z Waszych portfeli na promocję swoich dokonań. Dlatego też, gdy na ostatniej Sesji Rady Miejskiej 30 października radni podejmowali decyzję o tym czy na wniosek Burmistrza Miasta Piotra Osieckiego podnieść podatki od nieruchomości na 2013 rok nasz klub wyraził swój sprzeciw i głosował przeciwko podnoszeniu stawek podatkowych.

W naszym mieście żyje się coraz drożej, obecne władze miasta fundują nam co chwila nowe podwyżki podatków, wody, ścieków. Jednocześnie nie idą za tym oszczędności tylko ogromne wydatki na imprezy promujące miasto (czytaj imprezy promujące władze miasta).

Niestety koalicja rządząca miastem ( Prawo i Sprawiedliwość oraz Sochaczewskie Forum Samorządowe Piotra Osieckiego) posiadająca dziś niewielką bo jednoosobową przewagę w Radzie Miejskiej (11 głosów do 10 głosów) zdecydowała, iż mieszkańcy Sochaczewa w roku 2013 powinni płacić większe podatki. Chcemy z cała stanowczością podkreślić, iż nie godzimy się z sytuacją, w której zwiększając podatki naszym mieszkańcom nie ogranicza się środków na organizację imprez i promocję miasta.

Za podniesieniem podatków od nieruchomości na rok 2013 głosowali: Marcin Cichocki (niezależny), Jolanta Gonta (PIS), Arkadiusz Karaś (PIS), Sławomir Dorywalski (PIS), Krystyna Dybiec (Sochaczewskie Forum Samorządowe), Sylwester Kaczmarek (PIS), Waldemar Kowaluk ( Sochaczewskie Forum Samorządowe), Bożena Rutkowska (PIS), Edward Stasiak (Sochaczewskie Forum Samorządowe), Jakub Wojewoda (niezależny), Sylwester Zdzieszyński (Sochaczewskie Forum Samorządowe).

Przeciw podnoszeniu podatków na rok 2013 głosowali: Ireneusz Kisiołek, Urszula Kossakowska, Teresach Kozbuch, Tomasz Obrączka, Bartosz Otręba, Urszula Pawlak, Marcin Podsędek, August Rutkowski.


Z poważaniem

Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy